چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱

عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین تاکید کرد:

برخورد جدی با سازندگان «ساختمان‌های ناایمن»

شادمهر کاظم زاده

سلامت آنلاین- عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: همانطور که وزیر بهداشت هم اعلام کرد، متاسفانه بیمارستان تازه تاسیس اسلام آباد غرب که تنها چند سال از احداث آن می گذرد، خسارت جدی دیده و اصلا قابل استفاده نیست. این در حالی است که ساختمان های معمولی و قدیمی که در جوار بیمارستان هستند، خسارت قابل توجهی ندیده اند و به طور قطع با مسببان ساخت و سازهای ناایمن برخورد قانونی خواهیم کرد.

شادمهر کاظم زاده با اشاره به سفر خود به استان کرمانشاه برای بازدید از مناطق زلزله زده افزود:هم اکنون به همراه هیاتی از کمیسیون عمران مجلس در مناطق زلزله زده حضور پیدا کرده ایم تا از نزدیک روند امور را بررسی کنیم. با در نظر گرفتن شرایط ساختمان های معمولی، واضح است که در طراحی و نظارت بر ساخت ساختمان های مسکن مهر مشکلات بسیار جدی وجود داشته که منجر به ریزش آن ها شده است، در حالی که ساختمان های ساخت دولت  باید استحکام بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: در ساخت مسکن های مهر استان کرمانشاه از مصالح نامرغوبی استفاده شده و در عین حال نظارت کافی در ساخت آن ها وجود نداشته است که باید با عاملان آن برخورد شود، زیرا ایمنی و سلامت جان مردم  بازیچه افراد سودجو نیست.

نماینده مردم دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره در مجلس در مورد برنامه های آتی دولت و مجلس برای ایمن سازی بناهای ناایمن تاکید کرد:  بازنگری در آیین نامه مقررات نظام مهندسی در ساخت بناها را در دستور کار داریم و علاوه بر آن دولت نیز مصمم است تسهیلاتی در اختیار زلزله زدگان قرار دهد تا اقدام به ساخت مسکن های ایمن کنند.