جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۷

مدیران ژاپنی: عذرمی‌خواهیم که قطارمان «۲۰ ثانیه» زودتر حرکت کرد

قطار اکسپرس ژاپن

سلامت آنلاین- مسافران در برخی نقاط جهان معمولا از تاخیر یا لغو حرکت قطارها شکوه می‌کنند اما در ژاپن یکی از شرکتهای حمل و نقل ریلی با انتشار بیانیه‌ای از مسافران خود به دلیل فقط ۲۰ ثانیه حرکت زودتر از موعد یکی از قطارهایش «صادقانه» عذرخواهی کرد.قطار اکسپرس تسوکوبا که بین توکیو و شهر تسوکوبای ژاپن مسافران را جابجا می‌کند قرار بود ساعت ۹:۴۴:۴۰ به وقت محلی سکو را ترک مند اما به جای حرکت در ثانیه ۴۰ در ثانیه ۲۰ درها بسته شد و قطار ایستگاه مینامی ناگاریاما را در شمال توکیو ترک کرد.
به گزارش سلامت آنلاین، مدیران این شرکت حمل و نقل ریلی پس از این در وبسایت خود متنی را منتشر کردند که در آن تاکید کرده بودند «صادقانه» از چنین رخدادی عذرخواهی می‌کنند.
آنها در بیانیه خود نوشته‌اند: «ما صادقانه از ناراحتی شما مشتریان خودمان پوزش می‌طلبیم».
این شرکت، مسئول قطار را به دلیل بیدقتی در زمان خروج از ایستگاه مقصر دانسته و توضیح داده است که اقداماتی اساسی برای آموزش خدمه شکل خواهد داد تا از تکرار چنین اشتباهی جلوگیری شود.
همه اینها در حالی است که مسافران قطار هیچ شکایتی در زمینه حرکت زودهنگام و خروج قطار از ایستگاه نکرده، بسیاری از آنها حتی متوجه آن هم نشده بودند!
چنین موضوعی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی بازتاب بسیاری داشته است و برخی مردم تاکید کرده‌اند که این رفتار عذرخواهانه یکی از بهترین موارد زندگی و فرهنگ ژاپن است. برخی دیگر مواردی از لحظات بد ناشی از چنین اموری را یادآور شده‌اند که حرکت زودهنگام اتوبوس یا بسته شدن در قطار حتی موجب آسیب به آنها شده است.
کشور ژاپن یکی از قابل‌اعتمادترین شبکه‌های حمل و نقل ریلی جهان را دارد و بندرت پیش می‌آید که ساعت حرکت و خروج قطارها در ایستگاههای راه‌آهن از زمان مقرر زودتر یا دیرتر باشد. (سلامت آنلاین/ ترجمه: زری حسین‌زاده)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.