سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰

هشدار: تماشای عکسهای این خبر ممکن است برای همگان مناسب نباشد

ترکیدن مخلوط‌کن، دست زنی را آش‌ولاش کرد +تصاویر

مخلوط کن

سلامت آنلاین- دست‌های زنی ۲۸ ساله بر اثر ترکیدن مخلوط‌کن ساخت شرکتی آمریکایی، دچار بریدگی‌ها و جراحت‌های بسیار شدیدی شد.

حدود ۲۲ نفر از صاحبان مخلوط‌کن مارک NutriBullets در آمریکا بر اثر ترکیدن دستگاه دچار سوختگی و جراحت شدید بویژه در ناحیه دست‌های خود شدند. مصدومان مدعی شده‌اند که چرخش سریع تیغه‌های مخلوط‌کن باعث بالا رفتن حرارت در مواد داخل دستگاه شده و با افزایش فشار آن، منجر به ترکیدن مخلوط‌کن شده است.

به گزارش سلامت آنلاین به نقل از دیلی‌میل، یکی از این مصدومان، «کورتنی»، زنی ۲۸ ساله است که بر اثر حادثه‌ای مشابه به شدت از ناحیه دست‌ دچار مصدومیت شد؛ به طوری که پزشکان ۶ عمل جراحی روی او انجام دادند تا توانستند انگشتان هر دو دست را که آسیب دائمی به اعصاب آن وارد شده بود، ترمیم کنند. او در دست‌ها، قفسه سینه و صورت دچار سوختگی درجه دو و سه شده بود.

«کورتنی»، موقع کار با دستگاه، دست‌هایش را روی آن قرار داده بود و بر آن فشار می‌آورد که ناگهان دستگاه منفجر شد و تیغه‌هایش با چرخش ۲۵ هزار دور در دقیقه به دست و انگشتان این زن برخورد و سبب جراحت شدید وی شد.

در لحظه اصابت، خون به دیوارها و سقف خانه پاشید و به گفته وی، منزلش بیشتر شبیه به صحنه جنایت شد! پزشکان طی ۶ عمل جراحی ترمیمی، سه بار پیوند پوست انجام دادند و تاکنون ۴۰۰ هزار دلار هزینه درمان او شده است اما هنوز هم آسیب عصبی و زخم‌های وارده به دست‌هایش برای این زن مشکل‌ساز است.

نیمی از شست و انگشت کوچک دست او از بین رفته است و در حال حاضر کاملا بی‌حسند یا تا حد زیادی حس خود را بویژه در فصل سرما از دست داده است. او مجبور است برای حفاظت از دست‌هایش از بانداژ استفاده کند که چنین کاری را آزاردهنده توصیف می‌کند.

این مخلوط‌کن در سال ۲۰۰۳ به بازار عرضه شد و بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ حدود ۱۴ میلیون از آن فروخته شد. فروش این محصول همچنان ادامه دارد.

محققان به کاربران این مدل دستگاه مخلوط‌کن هشدار داده‌اند که اجازه ندهند تیغه‌های دستگاه بیشتر از یک دقیقه فعال باشند؛ با این حال، بیشتر قربانیان و مصدومان حوادث مرتبط با آن گفته‌اند که انفجار دستگاه زمانی رخ داده که تنها ۱۵ تا ۲۰ ثانیه از چرخش تیغه‌ها گذشته بوده. «کورتنی» نیز اشاره کرد که به محض روشن کردن مخلوط‌کن، انفجار رخ داده است. (سلامت آنلاین/ ترجمه: ندا اظهری)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.