دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۴

بیمه رایگان ۱۴ میلیون نفر تمدید شد

سازمان بیمه سلامت

سلامت آنلاین- اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران اعلام کرد: تمدید دفترچه بیمه سلامت همگانی رایگان برای بیش از ۱۴ میلیون بیمه شده تحت پوشش و افرادی که یکبار به عضویت این صندوق در آمده‌اند، اما در حال حاضرفعال نیستند، همچنان رایگان انجام می شود.

به گزارش سلامت آنلاین، در این اطلاعیه آمده است: هیچ تغییری در مورد بیمه رایگان اعضای تمام صندوق های بیمه سلامت صورت نگرفته است. برای افراد تحت پوشش صندوق بیمه همگانی رایگان منتظر ابلاغ آزمون ارزیابی وسع از سوی هیات دولت بوده و به موجب قانون برای ورود به صندوق بیمه همگانی رایگان باید  آزمون ارزیابی وسع انجام شود.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است : کسانی که برای اولین بار اقدام به ثبت نام در صندوق بیمه همگانی رایگان می کنند، ارزیابی می‌شوند و نتیجه به این سازمان منعکس می‌شود. سپس این سازمان بر اساس نتایج فوق افراد را بیمه می‌کند. همچنین اگر متقاضی نخواهد ارزیابی وسع برای او انجام شود، می‌تواند با پرداخت حق سرانه، صندوق بیمه ایرانیان را انتخاب کند که ۵۰ درصد حق بیمه را نیز دولت پرداخت می کند.

در وضعیت فعلی همه بیمه شدگان بیمه همگانی رایگان تحت پوشش  این سازمان و افرادی که قبلا ثبت نام کرده، اما فعال نیستند، می توانند به صورت  رایگان دفترچه را تمدید کنند. دریافت دفترچه برای افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی، سایر اقشار و روستاییان همچنان رایگان است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.