سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲

رانندگی با موتور سیکلت ۵ برابر مرگ‌آورتر از خودروست

حوادث حادثه تصادف موتورسیکلت جنازه راننده

سلامت آنلاین- بررسی‌های محققان کانادایی نشان می‌دهد تصادفات موتورسیکلت در مقایسه با تصادفات اتومبیل بسیار پرهزینه‌تر است. در واقع میزان جراحت ناشی از تصادف با موتورسیکلت ۳ برابر، هزینه درمانی این تصادفات ۶ برابر و میزان مرگ و میر ناشی از آن‌ها ۵ برابر بیش از تصادفات خودرویی است.به گزارش سلامت آنلاین، ساینس نوشت: بر اساس این تحقیقات با وجود بهبود فناوری و امنیت موتور سیکلت‌ها، میزان جراحت ناشی از تصادفات این وسایل نقلیه، کاهش نداشته است.
در این تحقیقات محققان اطلاعات مصدومانی را که بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۳ به دلیل تصادفات وسایل نقلیه به بیمارستان‌های استان اونتاریو واقع در کانادا مراجعه کردند، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.
اونتاریو با ۱۳/۶ میلیون نفر جمعیت یکی از شلوغ‌ترین استان‌های کانادا محسوب می‌شود. در طول این مدت ۲۶۸۳۱ نفر در تصادفات موتور سیکلت و ۲۸۱۸۲۶ نفر در تصادفات حودرو مجروح شده‌اند. بر اساس این تحقیقات مصدومان تصادف موتورسیکلت دارای میانگین سنی ۳۶ سال بودند.
بر اساس نتایج این تحقیقات که با در نظر گرفتن تعداد اتومبیل‌ها و موتورسیکلت‌های موجود در اونتاریو انجام شد، میزان جراحات ناشی از تردد هر موتور سیکلت در اونتاریو ۱۰ برابر شدیدتر از جراحات ناشی از تردد یک اتومبیل است. همچنین میزان مرگ و میر ناشی از تردد آن ۵ برابر و هزینه‌های درمانی مربوطه ۶ برابر تردد یک اتومبیل در این استان است.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Canadian Medical Association Journal منتشر شده است. (ایرنا)