سه‌شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۴

تاکید یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

مجلس در برابر پایمال شدن «سهم درمان کارگران» سکوت نخواهد کرد

کارگر معدن

سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اجرا نشدن مصوبه مجلس و دستور رئیس جمهوری در خصوص جداشدن سهم درمان کارگران تحت پوشش تامین اجتماعی تصریح کرد: مجلس در برابر پایمال شدن «سهم درمان کارگران» سکوت نخواهد کرد و در صورتی که سازمان تامین اجتماعی اقدام به جدا سازی سهم درمان کارگران نکند، مجلس با انجام اقدامات بسیار سختگیرانه‌تری این دستور را اجرایی خواهد کرد.

دکتر احمد حمزه در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: زمانی که رئیس جمهوری دستوری صادر می کند، همه دستگاه های اجرایی مکلف به اجرای آن هستند. در خصوص جدا سازی سهم درمان کارگران، علاوه بر این که دولت پیگیر اجرایی شدن آن است، مجلس نیز به شدت بر اجرای این دستور نظارت خواهد کرد.

وی با اشاره به این که چندی پیش جلسه ای در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص جدا شدن سهم درمان کارگران برگزار شد، بیان کرد: در صورت عدول سازمان تامین اجتماعی از این دستور، اهرم های نظارتی مجلس در انتظار تامین اجتماعی و وزارت رفاه خواهد بود. 

نماینده مردم کهنوج در مجلس تصریح کرد: استیضاح یکی از اقداماتی است که مجلس در صورت جدا نشدن سهم درمان کارگران آن را اجرایی خواهد کرد. به هر حال باید مشخص شود پول دریافت شده از کارگر چگونه هزینه می شود.