شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

نظارت موازی بر کیفیت غذا، سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد

سیامک مره صدق

سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در واکنش به مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنی بر این‌که از این پس سازمان استاندارد هم مسئولیت نظارت بر سلامت غذا و تجهیزات پزشکی را بر عهده خواهد داشت، تصریح کرد: نظارت غذایی بر عهده وزارت بهداشت است و هر نظارت موازی دیگر بر کیفیت غذا، سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد.

دکتر سیامک مره صدق در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: وظیفه وزارت بهداشت همانطور که در قانون نیز مشخص شده، نظارت بر بهداشت و درمان جامعه است که تا به امروز به درستی نقش خود را ایفا کرده است، اما این که سازمان استاندارد بخواهد به این حیطه تخصصی ورود کند، منطقی نیست، زیرا از پیش تقسیم وظایف شده است و امکانات و تخصص های لازم در اختیار وزارتخانه مربوطه قرار داده شده است.

وی با انتقاد از مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: مخالف مصوبه مجمع هستم، زیرا مشکل زاست و به سلامت مردم آسیب می زند.

نماینده اقلیت کلیمیان در مجلس تاکید کرد: تاکید می کنم، نظارت بر سلامت غذا و تجهیزات پزشکی جز وظایف و در حیطه اختیارات وزارت بهداشت است و برای جلوگیری از ایجاد تبعات منفی و به خطر افتادن سلامت مردم، تولیت این نظارت مجددا باید به وزارت بهداشت واگذار شود.