سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۷

تولد کودک دوسر در هند +تصاویر

نوزاد دوسر هندی

سلامت آنلاین- زنی در هند نوزاد پسری با یک نیم‌تنه مشترک و دو سر جداگانه به دنیا آورد که در عین حال، دو قلب، دو ریه، و دو ستون مهرهٔ مجزا داشت.کودکی عجیب در هند پا به دنیا گذاشت که اگرچه در رحم مادر ۳۲ ساله خود بسلامت رشد می‌کرد، به گفته پزشکان پس از تولد در یکی از بیمارستانهای ماهاراشترا در غرب هندوستان، شانسی برای زنده ماندن نداشت و از این رو، ۲۴ ساعت پس از زایمان نیز مرد.
به گزارش سلامت آنلاین به نقل از ایندیپندنت، این نوزاد که نامی هم برای او انتخاب نشده بود، ۸ پوند (حدود ۳/۶ کیلوگرم) وزن داشت و درون یک بدن مشترک، قلب و ریه‌ای جداگانه برای هر دو سر داشت.
وضعیت جسمانی نوزاد در هفته ۳۲ از حاملگی مادر، هنگام انجام اولتراسوند کشف شد و به گفته دکتر «سنجی بنسود» رخدادی بسیار نادر و یکی از موارد موسوم به dicephalic parapagus یا همزاد دوسر به شمار می‌رود.

پزشکان گفته‌اند پدر و مادر پس از تولد پسرشان بسیار عصبی بودند. آنها از خانواده‌ای فقیرند و پیش از این سه دختر و یک پسر به دنیا آورده بودند. با این حال، تمایل داشتند هرکار ممکنی برای نجات نوزاد و ادامه حیات او صورت گیرد.
هرچند پزشکان این فرزند عجیب را درون دستگاه مراقبت ویژه نوزادان گذاشته بودند به والدینشان گفتند چنین کودکانی معمولا نمی‌توانند مدت زیادی زنده بمانند و در صورت زنده‌ماندن هم امکانی برای جداسازی آنها وجود ندارد. (سلامت آنلاین/ ترجمه: زری حسین‌زاده)