سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵

خدمات بیمارستان آیت الله طالقانی کرمانشاه به ۱۲۵۱ مصدوم زلزله

مصدومان زلزله در سر پل ذهاب

سلامت آنلاین- رئیس بیمارستان آیت الله طالقانی کرمانشاه گفت: از زمان وقوع زلزله غرب کشور تا کنون، ۱۲۵۱ نفر در این بیمارستان پذیرش شده اند که ۲۲۹ نفر از آنها به بیمارستان های استان کرمانشاه، تهران، البرز و همدان اعزام شدند و در حال حاضر، ۲۱ نفر از مصدومان هنوز در این بیمارستان بستری و تحت درمان هستند.

به گزارش سلامت آنلاین، دکتر خسرو فرهادی، اظهار کرد: ۵۲۶ عمل جراحی برای مصدومان زلزله غرب کشور انجام و برای اسکان آنها و همراهانشان نقاهتگاه بیمارستان امام علی(ع) و همراه سرای بیمارستان آیت الله طالقانی کرمانشاه با امکانات رفاهی مناسب، در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه در بین مصدومانی که هنوز بستری هستند، سه نفر دچار قطع نخاع شده و نیاز به فیزیوتراپی دارند، افزود: در حال حاضر ۷ نفر در بخش ارتوپدی، ۵ نفر در بخش مغز و اعصاب، ۶ نفر در بخش جراحی، دو نفر در بخش مراقبت های ویژه آی سی یو و یک نفر نیز در بخش اورژانس ارتوپدی بستری است.

رئیس بیمارستان آیت الله طالقانی با اشاره به وجود ۲۱۵ تخت مصوب در این بیمارستان، اضافه کرد: ضریب اشغال این بیمارستان که مرکز ترومای استان به حساب می آید، در شرایط عادی حدود ۱۰۰ درصد است اما ازمان وقوع زلزله، شرایط بیمارستان و تخت های بیمارستانی مدیریت و بیماران غیراورژانسی ترخیص شدند.

فرهادی خاطرنشان کرد: به دلیل آمادگی بالای بیمارستان آیت الله طالقانی و تامین دارو، تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای ایام اربعین حسینی، ارائه خدمات به مصدومان زلزله غرب کشور برای ما دشوار نبود ضمن اینکه به فاصله یک ساعت پس از وقوع زلزله، تیم مدیریت بحران بیمارستان تشکیل شد و جراحان، پزشکان و پرستاران و نیروهای این مرکز، ۴۸ ساعت را بدون وقفه کار کردند.

وی به عیادت رییس جمهور از مصدومان زلزله غرب کشور در بیمارستان آیت الله طالقانی کرمانشاه و ابراز رضایت وی اشاره کرد و گفت: در آن زمان حتی پرستاران و پزشکان داوطلب و بازنشسته برای خدمت رسانی اعلام آمادگی کردند.

رییس بیمارستان آیت الله طالقانی کرمانشاه یادآور شد: در روزهای پس از زلزله، پزشکان متخصص از دانشگاه های علوم پزشکی کردستان، همدان و شهید بهشتی در این بیمارستان حضور یافتند.

فرهادی با بیان اینکه تمام خدمات ارائه شده برای مصدومان زلزله غرب کشور رایگان بود و مراقبت های مورد نیاز در ماه های آینده نیز به صورت رایگان ارائه می شود، گفت: خیرین، حمایت های بسیار خوبی از مصدومان زلزله غرب کشور داشتند و اقدام به کمک های نقدی، خرید وسایل زندگی و تهیه غذا برای آنها کردند و بخشی از این کمک ها به منظور توزیع عادلانه تر توسط پرسنل این بیمارستان، توزیع می شد.

وی در پایان یادآور شد: علاوه بر بیمارانی که خودشان به بیمارستان آیت الله طالقانی کرمانشاه مراجعه می کنند، هر ده تا ۱۵ دقیقه یک آمبولانس حامل مصدوم حوادث و سوانح، به آن وارد می شود اما در زمان وقوع زلزله، بسیاری از بیماران، خودشان بیمارستان را ترک کردند تا تخت ها برای پذیرش مصدومان زلزله، خالی و آماده باشد.(وبدا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.