پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خبر داد:

فعالیت نقاهتگاه بیمارستان امام علی(ع) برای اسکان مصدومان زلزله

مصدومان زلزله در سر پل ذهاب

سلامت آنلاین- معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به فعالیت نقاهتگاه بیمارستان امام علی(ع) برای اسکان مصدومان زلزله گفت: مصدومان زلزله غرب کشور که در بیمارستان‌های استان تهران، البرز، همدان و کرمانشاه به تدریج ترخیص شده و می شوند و مصدومان و همراهان آنها که به سایر استان‌ها اعزام شدند، با امکانات فراهم شده توسط معاونت اجتماعی این دانشگاه و کمک خیرین، به مناطق خود بازگشتند.

به گزارش سلامت آنلاین، دکتر علی الماسی، اظهار کرد: مصدومانی که جراحی سنگین داشته و دچار شکستگی اندام های بدن یا آسیب به سر و نخاع شده اند، برای مراقبت های بیشتر در نقاهتگاه بیمارستان امام علی(ع) کرمانشاه، اسکان می یابند و در این نقاهتگاه، امکانات مناسب رفاهی و غذا در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: هر یک از مصدومان یک یا چندین همراه دارند و تمامی آنها در این نقاهتگاه اسکان می یابند و چندین محل دیگر در سطح شهر کرمانشاه نیز برای اسکان آنها در نظر گرفته شده است.

دکتر الماسی با بیان اینکه برخی از مصدومان و همراهان آنها، مایل به ترک نقاهتگاه بیمارستان امام علی(ع) کرمانشاه نیستند، افزود: ایاب و ذهاب آنها به صورت رایگان توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه انجام می شود و هر روز چندین رزیدنت و ۲ پزشک در این نقاهتگاه حضور دارند و وضعیت آنها را بررسی می کنند.

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یادآور شد: از زمان وقوع زلزله تا کنون هر روز بیش از ۲۰ نفر در نقاهتگاه بیمارستان امام علی(ع) کرمانشاه، اسکان دارند و در حال حاضر با مذاکراتی که با ارتش داشته ایم، ساختمانی در سطح شهر در حال آماده سازی و تجهیز برای اسکان مصدومان و همراهان آنها است.(وبدا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.