پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰

وزیر بهداشت در جریان افتتاح ۱۶۰ پروژه سلامت:

امیدواریم مشکلات مالی «طرح تحول سلامت» حل شود

افتتاح پروژه خراسان رضوی وزیر بهداشت حسن هاشمی

سلامت آنلاین- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از اولویت‌های رئیس جمهوری و دولت دوازدهم، بحث طرح تحول سلامت است که امیدواریم مشکلات مالی این طرح هم حل شود.

به گزارش سلامت آنلاین، دکتر سید حسن هاشمی در جریان افتتاح ۱۶۰ طرح بهداشتی، درمانی و آموزشی در مجتمع برج سفید اظهار کرد: ما در دولت یازدهم میلیون‌ها متر مربع فضای بهداشتی ساختیم اما مجتمع برج سفید از دو جهت قیمت تمام‌شده و سرعت ساخت در کشور بی‌نظیر است. خوشحالم که بخش عمده این طرح‌ها در حوزه بهداشت است. دانشکده طب سنتی به کمک طبیبان سنتی راه‌اندازی شد تا از عوارض زیادی که دخالت بی‌جا در این حوزه ایجاد کرده، جلوگیری کند و امیدواریم مراجع قضایی پیگیری کنند.

هاشمی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد خیلی خوب توانست در شهری که بیش از اندازه سیاسی است، فارغ از حاشیه‌ها به کار خود بپردازد. امید به دانشگاه مشهد بسیار است و همان‌گونه که در دولت یازدهم رنکینگ بسیار خوبی داشت، امیدوارم در دولت دوازدهم هم در زمینه پژوهشی حق را به‌جا بیاورند.

وی ادامه داد: در بحث عمرانی به دلیل محرومیت چهار ساله حوزه آموزش در این دولت طرح‌هایی اجرا خواهد شد. آنچه که از افراد می‌ماند همین کارهاست؛ از امیرالمومنین نقل است که ارزش هر فرد را با چیزی که به آن عشق می‌ورزد می‌سنجند و خوش به حال افرادی که به عشق ایران، مردم و جمهوری اسلامی قبول مسئولیت کردند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: این روزها در دولت درحال بررسی بودجه هستیم و وزرا در حال رقابت بر سر منابع مالی‌ای که نیست، هستند.

وی افزود: در دوره گذشته می‌گفتند مردم از طرح تحول سلامت راضی و ارائه‌کنندگان ناراضی بودند؛ هرچند اکثریت نبود اما همان تعداد کم هم نباید ناراضی باشند.

همچنین علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی اظهارکرد: در چهار سال گذشته به بخش بیمارستانی استان ۳۰ درصد اضافه شده است.

رشیدیان با اشاره به افتتاح ۱۶۰ طرح توسعه‌ای در سطح استان اظهار کرد: ۳۳ میلیارد تومان هزینه ساخت این طرح‌ها غیر از مجتمع برج سفید شده است که در آن به مناطق محروم توجه شده و تنها در مشهد هزینه نشده است.

استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد: وزارت بهداشت در طرح تحول سلامت در هر دو حوزه بهداشت و درمان و توسعه موفق عمل کرده است.

وی ادامه داد: در علوم پزشکی تنها حوزه درمان مطرح نیست و باید به آب، غذا، هوا، سلامت روانی، دارو و... توجه شود تا سوخت لازم برای حرکت جامعه به سمت اهداف نظام جمهوری اسلامی فراهم گردد.

رشیدیان، وزیر بهداشت را افتخار خراسان خواند و گفت: امیدوارم با کمک خیرین روند توسعه مراکز بهداشت و درمان استان ادامه یابد.(ایسنا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.