دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶

ابزاری برای آموزش کدنویسی و برنامه‌نویسی به کودکان

ابزار برنامه نویسی کودکان

سلامت آنلاین- یک شرکت بریتانیائی دستگاه کوچکی ساخته است که به کودکان کدنویسی برای اپلیکیشنها و بازیهای خودشان را آموزش می‌دهد.


به گزارش سلامت آنلاین، استارت‌آپ Curious Chip ابزاری به نام Pip طراحی کرده است که منابع مالی آن فعلا از سوی کمپین کیک‌استار تامین می‌شود و به تازه‌کارها کمک می‌کند با اصول برنامه‌نویسی آشنا شوند.
اگرچه این ابزار بخصوص برای کودکان مناسب دانسته شده اما به گفته سازندگانش برای تمام سنین و عموم سطوح کارآیی دارد؛ با این حال، کاربر از طریق این وسیله می‌تواند برنامه‌ها و بازیها را با زبان‌های متنوع برنامه‌نویسی همچون جاوا اسکریپت، اچ‌تی‌ام‌ال، و پیتون برنامه‌نویسی کند.
کودکان یا تازه‌کارها برای استفاده از این ابزار ابتدا شروع به بازی با بازیهای شناخته‌شده‌ای چون مار (Snake)، پکمن (Pac-Man) و مینکرافت (Minecraft) می‌کنند و می‌توانند بازیها یا برنامه‌های دیگری را نیز به صورت آنلاین دریافت کنند. سپس با استفاده از راهنماییهای گام به گام، امکان کدنویسی برای برنامه‌ها و بازیها را پیدا می‌کنند تا از سطوح ساده همچون روشن کردن چراغهای ال‌ای‌دی فلش، به سمت پیشرفته هدایت شوند. (سلامت آنلاین/ ترجمه: زری حسین‌زاده)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.