دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱

افزایش ۷۸ درصدی کشت مواد مخدر در افغانستان

تریاک مواد مخدر

سلامت آنلاین- مسئول هماهنگ کننده میثاق پاریس از دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد (UNODC) گفت: بر اساس گزارش های رسیده، میزان کشت موادمخدر در افغانستان در سال ۲۰۱۷ نسبت به ۲۰۱۶ ، ٧٨ درصد رشد دارد.

به گزارش سلامت آنلاین، «ماری آن منیر» روز دوشنبه در مراسم افتتاحیه نشست گروه کارشناسی همکاری های مرزی در چارچوب ابتکار میثاق افزود: این موضوع زنگ خطری برای جهان است و همه باید در این زمینه هوشیار باشیم و با این مشکل جهانی مقابله شود.

وی اظهار کرد: این موضوع تهدیدات امنیتی و سلامتی برای جامعه ایجاد می کند و اکنون باندهای موادمخدری در جهان هستند که در فراتر مرزها عمل و جرم های سازمان یافته ایجاد می کنند.

ماری آن منیر افزود: همچنین موادمخدر انحراف پیش سازها و پولشویی را به دنبال دارد و به همه این مشکلات موادمخدر دامن می زند.

وی با بیان اینکه سازمان ملل متحد تاکید بر اهمیت همکاری منطقه ای و بین المللی دارد، گفت: اکنون پیوند بین قاچاق موادمخدر و تروریسم وجود دارد که اینها هم مشکل ساز است.

این مقام مسئول ادامه داد: سازمان ملل متحد بر همکاری های بین مرزی و مقابله با موادمخدر و اقدامات پیشگیرانه برای کمک به ایجاد ثبات و کاهش موادمخدر تاکید دارد.

نشست گروه کارشناسی همکاری های مرزی در چارچوب ابتکار میثاق با حضور هیات های نمایندگی بیش از ٣٠ کشور و سازمان منطقه ای و بین المللی امروز دوشنبه در محل هتل همای تهران آغاز به کار کرد.

در این نشست دو روزه سردار علی مویدی قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر و خانم ماری آن منیر مسئول هماهنگ کننده میثاق پاریس از دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد سخنرانی کردند.

در این نشست درباره اطلاعات به روز پیرامون آخرین روندها و الگوها در تولید، قاچاق و تقاضای مواد افیونی، استفاده از روش های ویژه بازرسی از جمله روش های حمل و تحویل تحت نظارت و نقش مراکز همکاری نیروی انتظامی منطقه ای و بین المللی در حمایت و تسهیل همکاری های بین مرزی بحث و تبادل نظر می شود.(ایرنا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.