چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۴

پزشکان توموری بزرگ و دردناک را از قلب مرد ۳۲ ساله خارج کردند +عکس

تومور قلب مرد آمریکایی

​سلامت آنلاین- پزشکان مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا، طی یک عمل جراحی قلب باز، تومور بسیار بزرگی را از بدن مرد امریکایی خارج کردند.

به گزارش سلامت آنلاین، یک مرد ۳۲ ساله اهل نیویورک، به نام جیک کوهن، که به مدت ده سال از درد و سوزش قفسه سینه رنج می برد، در پی افت شدید فشار خون حین انجام آزمایشات فیزیکی قلب، به صورت اورژانس به بیمارستان منتقل و پس از انجام اسکن و ام.آر.آی، وجود یک تومور بسیار بزرگ در قلبش تشخیص داده شد. این تومور هم اندازه با یک توپ تنیس گزارش شده و پزشکان معتقدند که از زمان تولد در قلب او شروع به رشد کرده است.

 

قبل از تشخیص تومور، پزشکان دلایل سوزش قفسه سینه او را اسپاسمهای عصبی، فشار خون بالا، اختلال در اکسیژن رسانی به قلب و عدم فعالیت فیزیکی کافی بیان می کردند.

به گفته خود او در سه سال اخیر پیش از تشخیص تومور درد، سوزش و سنگینی قفسه سینه او بسیار تحمل ناپذیر و طاقت فرسا بوده و باعث ایجاد حالت تهوع و تنفس سخت و منقطع در او شده است.

در پی انجام آزمایشات تشخیصی برای پی بردن به دلیل سوزش قفسه سینه، به هنگام انجام تست استرس قلبی، ۱۲ دقیقه پس از راه رفتن روی تردمیل، به دلیل افت شدید فشار خون و بیهوشی، وجود تومور در قلبش تشخیص داده می شود.

عمل جراحی برداشتن تومور از قلب کوهن، بلافاصله پس از تشخیص، انجام شده و او اکنون در وضعیت خوبی به سر می برد. بنابرنظر پزشکان پس از پایان دوز داروهای ضداسیدی که برای سوزش قلب مصرف می کند، مرخص خواهد شد. (سلامت آنلاین/ ترجمه: ثنا حاجی خانی)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.