چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴

خواننده موسیقی پاپ در گفت‌وگو با سلامت آنلاین:

قاسم افشار: خودم را به خدا سپرده‌ام

قاسم افشار خواننده موسیقی پاپ

سلامت آنلاین- قاسم افشار متولد سال ۱۳۴۴در تهران است. این خواننده موسیقی پاپ کشورمان همیشه در انتخاب کارهایش وسواس خاصی داشته و با اولین ترانه‌اش در دهه هفتاد به نام «وقف پرنده» شهرت یافت. به گفته، وی آثار بسیاری از خوانندگان در آن زمان رنگ و لعاب سرود داشت و یک اثر پاپ نبود و به این دلیل ماندگار نشد.

افشار همیشه سعی کرده شعرهای خوبی را انتخاب کند، البته او فضای صدایش را حفظ کرده و نگذاشته که صدایش متناسب با شرایط زمان تغییر کند. صدای این خواننده بارها از رسانه ملی پخش شده و برای خیلی‌ها نوستالوژیک است. قاسم افشار در کارنامه کاری‌اش آلبوم‌های بغض، خواب گریه‌ها، سکوت خیس، فصل آشنایی، بازیگر و.... را دارد.  سلامت آنلاین با او درباره موضوع  سلامت و بهداشت به گفت‌وگو نشسته‌ است که در ادامه می‌خوانید.

آقای افشار چرا مردم این روزها این قدر زودرنج و عصبانی هستند؟

عمده مساله برمی‌گردد به فقر اجتماعی و مشکلات مادی که باعث شده است فشار مالی بر مردم وارد شود و با کوچکترین تنشی از کوره دربروند و زود عصبانی شوند.

شما چطور؟ زود عصبانی می‌شوید، اگر می‌شوید برای غلبه کردن به آن چه می‌کنید؟

بله، با هر چیزی که بتواند مرا خوشحال کند و شرایط روحی‌ام را تغییر دهد از عصبانیت من کاسته می شود. مطالعه کردن، فیلم دیدن و بیرون رفتن آرامم می‌کند.

به نظر شما چرا کانون خانواده‌ها مانند قدیم نیست و رفت و آمدها کم شده است؟

نمی‌توانم در این‌باره درصدی بدهم اما رفت‌وآمدها کمرنگ شده است. فرض کنید مرد خانه یا هر کسی که تامین مالی خانواده بر دوشش است و ۱۲شب خسته به خانه می‌آید دیگر فرصتی برای شب‌نشینی و رفت‌وآمد ندارد. قدیم ها زندگی‌ها خیلی فرق می‌کرد. در حال حاضر اصلا مشغله کاری و مالی نمی‌گذارد فکر دید و بازدید باشیم.

چقدر به بهداشت و سلامتی خود اهمیت می دهید و سلامتی اولویت چندم شما در زندگی است؟

باید اولویت اول باشد اما برخی اوقات با خوردن غذاهایی که بهداشتی و سالم نیست ناخودآگاه به سلامت خود آسیب می رسانیم. سعی می‌کنم که برای سلامتی‌ام ارزش قائل شوم و به فکرش باشم ولی گاهی غافل می‌شوم و از دستم خارج می‌شود. همه چیز را می‌خورم و هیچ محدودیتی در خوردن ندارم و خودم را به خدا سپرده‌ام.

همان‌طور که به سلامت جسم خود می‌رسید به سلامت روح‌تان هم اهمیت می‌دهید؟

قطعا، جسم و روح باید با هم سلامت باشند. خوشبینانه به همه چیز نگاه کنیم، همه اطرافیان را دوست داشته باشیم، به همدیگر کمک کنیم، مهربانی را در جامعه ترویج دهیم و بد کسی را نخواهیم. اگر درون آدم خوب باشد روح نیز سالم است.

آیا برای تقویت صدای خود هم کار بخصوصی انجام می‌دهید؟

خیر، هیچ کاری نمی‌کنم و محدودیتی ندارم. همه چیز می‌خورم و خدا کمک می‌کند.

غذاهای سنتی را دوست دارید یا فست فودها را ترجیح می‌دهید؟

غذای سنتی را ترجیح می‌دهم و فست فود خیلی کم مصرف می‌کنم.

ورزش هم می‌کنید؟

متاسفانه خیر. فقط پیاده‌روی زیاد می‌کنم.

خوددرمان هستید یا برای درمان به پزشک مراجعه می‌کنید؟

برای برخی بیماری‌ها حتما باید به پزشک مراجعه می‌کنم. تنها جایی که خودم بتوانم، خوددرمانی می‌کنم وگرنه به نزد پزشک می‌روم.

ایرانیان وقتی به ۵۰ سالگی می‌رسند تازه به فکر سلامتی و چکاپ خود می‌افتند.

بله متاسفانه این‌گونه شده است. اگر مشکل خاصی در بدن نداشته باشند آزمایش و دکتر نمی‌روند. اگر به بن بست بخوریم و مشکلی بوجود آید تازه به فکر درمان می‌افتیم. باید حداقل سالی یک‌بار به چکاپ برویم تا حیات و زندگی پردوام‌تر داشته باشیم.

خودتان چطور، چند وقت یکبار چکاپ می‌کنید؟

من سالی یکبار را حتما چکاپ می‌کنم.

اهل مصرف داروها و دمنوش‌های گیاهی هم هستید؟

بله یکسری عرقیات را که از قدیم الایام مرسوم بوده مصرف می‌کنم. اگر در انتخاب این داروها دقت کنیم اثرگذار خواهد بود.

بهداشت و سلامت مردم جامعه را چگونه می‌بینید؟

اگر دولت و مردم باهم تعامل داشته باشند مشکلی در این‌باره وجود ندارد. مردم باید بهداشت فردی را رعایت کنند و دولت هم قوانین درست، سهل و آسان وضع کند تا برای مردم به راحتی در دسترس باشد. درمان ارزان و آسان مشکل مردم و رنج آنها را کم می کند.

بیمه هستید و از آن رضایت دارید؟

بله بیمه خانه موسیقی هستم. خوشبختانه تاکنون از آن استفاده نکرده‌ام. (زهرا صلواتی/سلامت آنلاین)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.