پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۰

انجام عمل موفقیت‌آمیز شکستگی پای دکتر شیده واعظی

شیده واعظی

سلامت آنلاین- معاون درمان وزارت بهداشت از انجام عمل جراحی موفقیت آمیز شکستگی ران و بازوی دکتر شیده واعظی آشتیانی، پزشک مصدوم بیمارستان زابل خبر داد.

دکتر قاسم جان بابایی در گفتگو با سلامت آنلاین گفت: با برگشت کامل هوشیاری دکتر واعظی، امروز متخصصان ارتوپد دانشگاه علوم پزشکی زابل، او را تحت عمل جراحی فمور و هومور قرار دادند و این جراحی موفیت آمیز بود. 
وی افزود: دکتر واعظی فعلا شرایط مناسبی از نظر جسمانی دارد و در روزهای آینده تحت عمل جراحی فک قرار خواهد گرفت.   
دکتر جان بابایی تاکید کرد: برای انجام عمل شکستگی ران و بازو باید منتظر می ماندیم سطح هوشیاری ایشان طبیعی شود که خوشبختانه همینطور شد و او امروز در هوشیاری کامل قرار داشت.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: همه امکانات در بیمارستان زابل مهیاست و خانواده دکتر واعظی هم در زابل اسکان داده شده اند که همراه ایشان باشند. 
وی در باره آسیب مغزی این پزشک طرحی گفت: خوشبختانه آسیب مغزی ایشان سطحی است و نیاز به جراحی ندارد. 

یادآور می شود دکتر شیده واعظی آشتیانی که در بیمارستان زابل طرح خود را می گذراند، دو روز پیش در مسیر زابل به زاهدان با یک خودروی کرایه ای دچار حادثه رانندگی شد و آسیب دید.   
وزیر بهداشت دستور داده است چنانچه ضرورت دارد ایشان با اورژانس هوایی به تهران منتقل شود، اما پزشکان معالج وی و نیز پدرش می گویند در بیمارستان زابل امکانات کافی به لحاظ حضور متخصصان ارتوپد و مغز و اعصاب وجود دارد و او در این بیمارستان دوره درمان خود را طی می کند، مگر اینکه نیاز به انتقال وی وجود داشته باشد.