شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۸

آخرین وضعیت پزشک مصدوم از زبان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفتگو با سلامت آنلاین:

دکتر «شیده واعظی» بحران را پشت سر گذاشت

دکتر شیده واعظی آشتیانی

سلامت آنلاین- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زابل با اشاره به بهبود وضعیت جسمی دکتر شیده واعظی آشتیانی گفت: عمل جراحی ترمیم شکستگی بازو و پای پزشک جوان با موفقیت انجام شده و لخته‌های خون مغزی نیز به مرور زمان جذب خواهد شد و خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته، بحران را پشت سرگذاشته است.

دکتر مهدی خسروی در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: دکتر واعظی، وی پس پس از انجام عمل جراحی به بخش مراقبت های ویژه منتقل شد و سطح هوشیاری اش نیز ۱۲ است و تا زمانی که به عدد ۱۵ برسد و هوشیار شود، در این بخش نگهداری خواهد شد.

وی ادامه داد: پس از بهبودی نیز باید  مدتی تحت انجام اقدامات فیزیوتراپی و توانبخشی قرار گیرد تا توان خود را بازیابد که با توجه به جوان بودن دکتر واعظی، بازتوانی زمان زیادی نخواهد برد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زابل با اشاره به شکستگی استخوان گونه پزشک جوان اظهار کرد: شکستگی مزبور نیز مقرر است ثابت شود، اما چندان اورژانسی نیست.

خسروی با بیان این که مقامات وزارت بهداشت و شخص وزیر پیگیر سیر درمان دکتر واعظی هستند، گفت: در همین راستا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل، معاون درمان وزارت بهداشت را در جریان آخرین اقدامات درمانی صورت گرفته قرار می دهد.

یادآور می شود سه شنبه ۲۱ آذرماه، دکتر شیده واعظی آشتیانی، پزشک طرحی ۲۷ ساله بیمارستان هیرمند، در مسیر زابل به زاهدان دچار سانحه شده و پس از آن توسط ماموران اورژانس به بیمارستان امیرالمومنین زابل منتقل شد تا تحت درمان قرار گیرد. وی هم اکنون در بخش آی سی یو بیمارستان امیرالمومنین زابل بستری است و اقدامات درمانی لازم همچنان ادامه دارد.