شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خبر داد:

تلاش مجلس برای تعریف منابع پایدار «طرح تحول سلامت»

مجید کیانپور

سلامت آنلاین- نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس برای ادامه طرح تحول سلامت به دنبال آن هستند که منابع پایداری را در بودجه کشور تعریف کنند و در برنامه ششم توسعه به این موضوع به طور ویژه ای توجه شده است.

به گزارش سلامت آنلاین، مجید کیان پور با اشاره به طرح تحول سلامت و تاثیر مثبت آن در حوزه سلامت کشور گفت: کشور به زیرساخت هایی نیاز دارد که یکی از آنها بهداشت و درمان است، باید افق برنامه ریزی ها در حوزه سلامت طوری مشخص شود که بنابر فرمایش مقام معظم رهبری، وزارت بهداشت و تامین اجتماعی به گونه ای عمل کنند که بیماران و خانواده آنها در هنگام بیماری چیزی جز دغدغه و رنج بیماری نداشته باشند.

وی ادامه داد: خوشبختانه طرح تحول سلامت این دغدغه مهم مقام معظم رهبری را تحقق بخشید اما برای ادامه مسیر نیاز به منابع پایداری دارد که وزارت بهداشت بتواند بدون هرگونه دغدغه خاطر از درآمد مشخصی، بودجه خود در حوزه بهداشت و درمان به منظور ارتقا سلامت مردم را تامین کند.

کیان پور با بیان اینکه در چهارسال گذشته به یمن اجرای طرح تحول سلامت قدم های خوبی در حوزه سلامت برداشته است، تصریح کرد: طرح تحول سلامت اکنون پنجمین سال خود را سپری می کند و نمایندگان مجلس برای ادامه این طرح به دنبال آن هستند که منابع پایداری را در بودجه کشور تعریف کنند و در برنامه ششم توسعه به این موضوع به طور ویژه ای توجه شده است.

نماینده درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی افزود: باید تلاش کنیم تا منابع پایدار طرح تحول سلامت به گونه ای تخصیص پیدا کند که وزارت بهداشت بدون هیچ دغدغه خاطری بتواند منابع مالی خود را تامین کند و بودجه مراکز بهداشت و درمان را به میزان کافی در اختیار آنها قرار دهد تا بتوان در حوزه سلامت خدمات بهتری به مردم داده شود.(وبدا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.