شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷

اعلام آمادگی وزیر بهداشت کره جنوبی برای توسعه روابط با ایران

وزیر بهداشت حسن هاشمی کره جنوبی

سلامت آنلاین- وزیر بهداشت و رفاه اجتماعی کره جنوبی با مناسب خواندن رابطه میان بخش خصوصی این کشور با ایران، گفت: همکاری بین ایران و کره جنوبی باید در میان دولت ها نیز افزایش یابد و حوزه سلامت پیشگام این تعامل است.

به گزارش سلامت آنلاین، نیونگ هو پارک امروز در سئول گفت: در حال حاضر همکاری مناسبی در حوزه صنعت ایران و کره جنوبی وجود دارد و حوزه تولید تجهیزات پزشکی زمینه مناسبی برای توسعه روابط دو کشور است.

وی با اشاره به بازدید وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران از سئول اظهار امیدواری کرد: این سفر نتایج خوبی برای هر دو طرف ایران و کره داشته باشد.

نیونگ هو پارک ادامه داد: کره جنوبی از هیچ کمکی در حوزه پزشکی به ایران دریغ نمی کند و در این خصوص آماده همکاری با ایران هستیم.

به گفته وی، وزارت بهداشت کره از اشتراک گذاشتن دستاوردهای خود در پیشرفت بخش مراقبت های بهداشتی که برای توسعه اقتصادی و اجتماعی جدید دنبال می شود ، حمایت می کند.

بازدید وزیر بهداشت از مرکز تولید تجهیزات پزشکی سامسونگ در سئول

همچنین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران در ادامه سفر به کره جنوبی، امروز از مرکز تولید تجهیزات پزشکی سامسونگ در سئول بازدید کرد.

در این بازدید، وزیر بهداشت از بخش های مختلف این مرکز بازدید و از نزدیک در جریان آخرین تولیدات تخصصی حوزه پزشکی این شرکت قرار گرفت.

"کیوتائه یو" رییس مرکز بازرگانی بین المللی شرکت سامسونگ در این بازدید، آخرین دستاوردهای مرکز را برای وزیر بهداشت و هیات همراه تشریح کرد.

مرکز تولید تجهیزات پزشکی سامسونگ از سال ۲۰۰۹ شروع بکار کرده است و در حال حاضر یکی از مراکز مهم تولید تجهیزات پزشکی در جهان است.

این مرکز در حال حاضر در زمینه رادیولوژی های ثابت و متحرک، سی تی اسکن ثابت و متحرک، سونوگرافی در رده های مختلف، اکو کاردیوگرافی و تولید MRI فعالیت دارد و به دلیل کیفیت بالای تولیدات پزشکی بخش بزرگی از بازار جهان را به خود اختصاص داده است.

تولیدات این شرکت از سال ۲۰۱۴ میلادی وارد ایران شده و تاکنون یک هزار و ۲۰۰دستگاه در کشورمان نصب و راه اندازی شده است.(ایرنا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.