یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد:

تاکید وزیر بهداشت بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها و تداوم طرح تحول سلامت است

سلامت تندرستی طرح تحول سلامت سیب

سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه اجرای طرح تحول سلامت در کشور و بخصوص نقاط محروم برکات زیادی به همراه داشته است، تاکید کرد: در راستای منویات مقام معظم رهبری، پیشبرد اقتصاد مقاومتی و ارائه خدمات بویژه به اقشار محروم جامعه، تاکید وزیر بهداشت صرفه جویی در هزینه‌های طرح تحول سلامت است تا ارائه خدمات با وقفه مواجه نشود.

دکتر علی دل پیشه در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: طرح تحول سلامت از جمله طرح های بزرگی است که در کشور اجرا شد و همه شاهد خدمات آن بودیم، اما همچون طرح های بزرگ دیگر به بازنگری نیاز دارد تا با شناسایی نقاط ضعف و قوت آن، رویکرد جدیدی در پیش گرفته شود تا در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم و بخصوص اقشار محروم خللی ایجاد نشود.

وی با تاکید بر این که بازنگری در طرح تحول سلامت، منجر به کاهش هزینه های غیرضرور خواهد شد، ادامه داد: با این روند، قطعا شاهد موفقیت های روزافزون طرح تحول سلامت در تمامی ابعاد خواهیم بود و نگرانی از تامین هزینه های مالی این طرح، چارچوب آن را تهدید نخواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به برخی فشارهای سیاسی وارده مبنی بر توقف طرح تحول سلامت تصریح کرد: در یک جامعه آزاد باید به تمام صحبت های طرفین گوش کرد، اما نقد با تخریب متفاوت است.

دل پیشه تاکید کرد: در صورتی که نقدهای مطرح شده در جهت اصلاح طرح تحول سلامت باشد به بهتر شدن آن کمک خواهد کرد و به نقادان نیز دست مریزاد خواهیم گفت، زیرا منجر به بهبود خواهد شد، اما اگر بحث تخریب باشد نباید به آن توجهی کرد و در مسیر درست باید گام برداریم.