سه‌شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴

عضو کمیسیون تلفیق مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

توافق مجلس و سازمان برنامه و بودجه برای منابع پایدار نظام سلامت

احمد حمزه

سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه بودجه نظام سلامت کاهش پیدا نخواهد کرد، از توافق مجلس با سازمان برنامه و بودجه برای اختصاص منابع پایدار وزارت بهداشت در سال آینده خبر داد.

دکتر احمد حمزه در گفتگو با سلامت آنلاین در واکنش به برخی اظهارنظرها در خصوص کاهش بودجه نظام سلامت افزود: اتفاقا برخلاف برخی سمت و سوها، بودجه منظور شده نه تنها کاهش پیدا نخواهد کرد، بلکه رشد نیز خواهد داشت، اما سوال اینجاست که آیا اعداد و ارقامی که هم اکنون روی آن بحث داریم، کافی است یا خیر.

وی ادامه داد: باید واقعیت ها را ببینیم و اصل ماجرا این است که متاسفانه در طرح تحول سلامت نه قانون تخصیص بودجه از منابع و اعتبارات مختلف به خوبی اجرا شد و دولت به وعده های خود جامه عمل پوشاند و نه هزینه کردها روند درستی داشت که منجر به وضعیت فعلی شد و بنابراین باید برای مرتفع کردن آن چاره ای اساسی اندیشید.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر صرفه جویی برای افزایش منابع مالی نظام سلامت بیان کرد: این اتفاق نیز جز با اجرایی کردن راهنمای بالینی، سیستم ارجاع، پرونده الکترونیک و تمام مسیرهایی که منجر به صرفه جویی می شود، میسر نخواهد بود.

نماینده مردم کهنوجدر مجلس تصریح کرد: انتظار داریم وزارت بهداشت نیز از تمام توان خود در جهت کاهش مشکلات پیش روی طرح تحول سلامت بهره برد تا به فرموده مقام معظم رهبری، مردم جز رنج مریض داری، رنج دیگری نداشته باشند.