سه‌شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰

تاکید عضو کمیسیون تلفیق مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

مجلس، قاطعانه از اختصاص منابع پایدار نظام سلامت حمایت می‌کند

 جبار کوچکی‌نژاد ارم‌ساداتی

سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: با توجه به ثمرات مثبت طرح تحول سلامت در کاهش مصائب مردم در بخش بهداشت و درمان، مجلس قاطعانه از اختصاص منابع پایدار نظام سلامت حمایت کرده و درصدد یافتن مسیرهای تامین اعتبارات مورد نیاز است.

جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی در گفتگو با سلامت آنلاین با تاکید بر حفظ طرح تحول سلامت افزود: تمام تلاش نمایندگان حاضر در جلسات کمیسیون تلفیق در راستای حفظ این طرح است که در تامین منابع مالی دچار مشکل شده و عمده مباحث نیز حول این محور است که از چه مسیرهایی اعتبارات مورد نیاز طرح تحول سلامت را تامین کنیم.

وی ادامه داد: تاکید عمده مجلس بر تخصیص کامل ۱۰ درصد از هدفمندی یارانه ها و یک درصد ارزش افزوده به طرح تحول سلامت است تا در بدنه اجرا دچار مشکل نشود.

این عضو کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به این که وزارت بهداشت نیز باید گام هایی در جهت تخصیص هرچه بهتر اعتبارات به نظام سلامت بردارد، تاکید کرد: هر چند اقدامات وزارت بهداشت در سال های اخیر در حوزه بهداشت و درمان بسیار قابل توجه بود و ما آن را ارج می نهیم، با این وجود برخی مسائل نظیر افزایش بیش از حد تعرفه پزشکان بگونه ای بود که منابع موجود دیگر پاسخگو نبود؛ این در حالیست که تمام این منابع باید صرف ارائه هر چه بهتر خدمات به مردم و بویژه اقشار محروم جامعه شود نه افزایش درآمد پزشکان.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در واکنش به برخی واکنش های جهت دار در راستای توقف طرح تحول سلامت تصریح کرد: این طرح در مواردی دچار مشکل است که باید بازنگری شود، اما در اصل، هیچ توقفی در کار نیست و طرح تحول سلامت با قدرت به کار خود ادامه خواهد داد.

نماینده مردم رشت در مجلس ابراز امیدواری کرد با حمایت های مجلس، اقدامات دولت و بازنگری های رو به جلوی وزارت بهداشت، رضایت عمومی جامعه از خدمات طرح تحول سلامت همچنان تداوم پیدا کند.