چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۶

گفتگوی سلامت آنلاین با یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس:

مجلس، پیگیر تخصیص اعتبارات پایدار به نظام سلامت است

طیبه سیاوشی شاه عنایتی

سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به رضایتمندی مردم از اجرای طرح تحول سلامت و تداوم آن تصریح کرد: در همین راستا، مجلس پیگیر تخصیص اعتبارات پایدار به نظام سلامت است تا معضل کمبود منابع مالی را مرتفع کند.

طیبه سیاوشی شاه عنایتی در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: منابع مالی مختلفی به طرح تحول سلامت اختصاص داده شد، اما به آن جامه عمل پوشانده نشد؛ این در حالیست که رضایتمندی مردم از اجرای این طرح قابل مشاهده است و نباید اقدامی کنیم که نتایج حاصله منجر به شکست طرح تحول سلامت شود.

وی با انتقاد از بی برنامگی در اجرای طرح ها و قوانین بیان کرد: متاسفانه طرح ها در شرایطی به اجرا در می آیند که به قدر کافی روی آن ها پژوهش نشده است و به همین دلیل در میانه راه با مشکل مواجه می شویم که نمونه عینی آن را می توان در طرح تحول سلامت مشاهده کرد که با معضل کمبود منابع مالی مواجه است.

این عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر این که به هر طریق ممکن باید منابع پایداری را برای طرح تحول سلامت تعریف کرد، گفت: یکی از منابع، مالیات کالاهای آسیب رسان نظیر دخانیات است که می توان به آن به عنوان یک اعتبار پایدار نگریست.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس در واکنش به برخی افراد که مدعی اند ادامه طرح تحول سلامت به صلاح کشور نیست، ادامه داد: کسانی که چنین مباحثی را مطرح می کنند، پیشنهادشان چیست. ما همیشه عادت کرده ایم دیگران را به هر دلیلی محکوم کنیم، اما هیچ راه حلی برای مشکلات نداریم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: فعالان حوزه سلامت قطعا از پیشنهادهای تمام گروه ها و جناح  ها استقبال کرده و با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، بهترین راهکارها را برای پیشبرد اهداف نظام سلامت پیشنهاد خواهند کرد که البته امیدواریم مسئولان نیز به این پیشنهادها گوش فرا دهند تا مشکلات حوزه سلامت مرتفع شود.