چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹

عضو کمیسیون تلفیق مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین تاکید کرد:

منابع پایدار و مدیریت هزینه‌ها؛ ضرورت تداوم طرح تحول سلامت

حمیده زرآبادی

سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس تاکید کرد: طرح تحول سلامت برای تداوم ارائه خدمات در سال‌های آینده به اعتبارات پایداری نیاز دارد که این مهم جز با مرتفع کردن برخی اشکالات این طرح و همچنین تخصیص منابع پایدار میسر نخواهد بود.

حمیده زرآبادی در گفتگو با سلامت آنلاین با اشاره به این که نمی توان از مزایای طرح تحول سلامت چشم پوشی کرد، افزود: در گذشته اقشار محروم جامعه توان پرداخت هزینه های درمانی را نداشتند اما اجرای این طرح، مسیر را برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی با هزینه کمتر و حتی رایگان برای حاشیه نشینان فراهم کرد که از این لحاظ قابل تقدیر است، با این حال اشکالاتی نیز در این طرح وجود دارد که باید مرتفع شود.

وی ادامه داد: با مرتفع کردن اشکالات، می توان طرح تحول سلامت را با تصویب بودجه ای ثابت تقویت کرد تا با قدرت بیشتری به ارائه خدمات بپردازد.

این عضو کمیسیون تلفیق مجلس ضمن تاکید بر صرفه جویی در هزینه ها تصریح کرد: صرفه جویی در برخی هزینه کردهای وزارت بهداشت نیز می تواند کمک کننده باشد، زیرا هم اکنون در برخی بخش ها هزینه هایی صورت می گیرد که مقرون به صرفه نیست و با تخصیص هزینه های مازاد در بخش های ضروری می توان به اعتلای نظام سلامت کمک کرد.