شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس درگفتگو با سلامت آنلاین :

مجلس، مصرانه خواهان استمرار و تامین منابع پایدار نظام سلامت است

شهباز حسن پور بیگلری

سلامت آنلاین- عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: طرح تحول سلامت به لحاظ سهولت دسترسی به امکانات درمانی و بهداشتی باعث آرامش بیماران شده و نباید آرامش را از مردم گرفت، بنابراین مردم، دولت و مجلس خواهان استمرار این طرح هستند و برای تحقق این امر، منابع پایدار آن از مسیرهای مختلف از جمله یک درصد ارزش افزوده باید تامین شود.

شهباز حسن پور بیگلری در گفتگو با سلامت آنلاین با تاکید بر اجرای قوانین بالادستی و فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر این که هیچ خانواده ای جز رنج مریض داری رنج دیگری نباید داشته باشد، افزود: در همین راستا، یکی از مباحث اساسی مجلس و برنامه ششم توسعه، تداوم اجرای طرح تحول سلامت است.

وی در ادامه اظهار کرد: طرح تحول سلامت، فی نفسه طرح بسیار خوبی است و اعتبارات آن نیز باید تعریف شود، اما معایبی نیز دارد که مسئولان امر باید نهایت تلاش خود را در جهت مرتفع کردن آن به کار برند، زیرا برخی منتقدان مسائلی مطرح می کنند که در صورت تداوم به بار مشکلات نظام سلامت می افزاید و بنابراین بهتر است مسئولان وزارت بهداشت به صحبت ها و نقدهای آنان نیز توجه کنند.

نماینده مردم سیرجان در مجلس با تاکید بر این که طرح تحول سلامت مانند سایر طرح های حیاتی کشور به منابع پایدار نیاز دارد، یادآور شد: ما در کشور با محدودیت دسترسی به منابع مواجه هستیم و از سوی دیگر نمی توان از طرح های مفید به فایده ای نظیر طرح تحول سلامت چشم پوشی کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: بنابراین مسئولان طرح تحول سلامت باید نهایت تلاش خود را به کار برند تا هزینه های طرح تحول سلامت را کاهش دهند تا این طرح به عنوان طرحی اساسی و با اهمیت بالا بتواند به رسالت خود چون سال های گذشته عمل کند.