شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵

هفته‌ای ۱۵۰ دقیقه ورزش به تقویت حفظ حافظه کمک می‌کند

سلامت مردان ورزش مردان ورزش سالمندان

سلامت آنلاین- اگرچه تا به حال تحقیقات متنوعی نقش مثبت ورزش در حفظ حافظه را ثابت کرده، اما یک بررسی جدید اطلاعات دقیقتری را در این زمینه منتشر کرده است.



به گزارش سلامت آنلاین، نیواطلس نوشت: بررسی های آکادمی مغز و اعصاب آمریکا نشان می دهد که دو بار ورزش و نرمش ملایم در هفته به مدت ۱۵۰ دقیقه تاثیر اختلال های ملایم شناختی را به حداقل می رساند.
اختلالات ملایم شناختی به اندازه بیماری زوال عقل خطرناک نیستند، اما در صورت عدم درمان و رسیدگی دقیق می توانند به از دست دادن کامل حافظه و زوال عقل نیز منجر شوند.
افرادی که با چنین اختلال هایی دست و پنجه نرم می کنند کماکان قادر به مراقبت از خود و انجام امور روزمره هستند، اما ممکن است برای انجام امور پیچیده یا درک برخی اطلاعات مشکل پیدا کنند.
بیش از ۶ درصد از افراد بعد از عبور از مرز ۶۰ سالگی با چنین مشکلی مواجه می شوند و این رقم در مورد افراد بالای ۸۵ سال به ۳۷ درصد به بالا می رسد.
آکادمی یادشده بر این باور است که اگر افراد مسن ۱۵۰ دقیقه ورزش ملایم و دویدن آرام را در هفته جدی بگیرند می توانند ابتلا به اختلالات ملایم شناختی را ۳ تا ۵ سال به تاخیر بیندازند. (مهر)