یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵

پیشگیری از گم‌شدن کودک با دستبند ردیاب

ساعت مچی کودک

سلامت آنلاین- بتازگی ابزار هوشمند کوچکی برای کودکان ساخته شده که مانند ساعت به مچ دست آنها بسته می‌شود و علاوه بر امکان تبادل تماس متنی و ویدئویی، قابلیت ردیابی کودک را با استفاده از جی‌پی‌اس برای والدین مهیا می‌کند.به گزارش سلامت آنلاین، ساینس نوشت: این گوشی هوشمند که myFirst Fone نام دارد، امکان برقراری تماس‌های صوتی و ویدئویی از طریق گوشی های ثبت شده اندرویدی یا iOS و همچنین دریافت پیغام های متنی را فراهم می‌کند.
ازآنجا که نمایشگر این گوشی هوشمند فضای کافی برای صفحه کلید ندارد، کاربر می‌تواند از طریق ایموجی ها یا پیغام‌های صوتی به پیام‌های دریافتی پاسخ دهد.
این گوشی هوشمند به گونه‌ای طراحی شده است که تنها مخاطبان مورد تایید می‌توانند با کاربر تماس برقرار کنند و تمام اطلاعات آن رمزگذاری می‌شود.
والدین نیز می‌توانند با استفاده از جی پی اس این گوشی موقعیت کودک خود را ردگیری کنند و در صورت خروج او از محدوده تعیین شده، از موضوع مطلع شوند. همچنین در صورت تمایل می‌توانند با فعال کردن میکروفون گوشی، از اوضاع و احوال و گفتگوی‌های محیط پیرامون کودکان خود مطلع شوند. کودکان نیز با استفاده از یک دکمه می توانند کمک درخواست کنند.
سایر ویژگی‌های این گوشی شامل حالت بی‌صدا، گام‌شمار و دوربینی با کیفیت ۱/۳ مگاپیکسل است. این گوشی هوشمند ضد آب بوده و عمر باتری آن به ۶۰ ساعت می‌رسد.
برای تولید گوشی myFirst Fone یک کمپین kickstarter راه‌اندازی شده است که با پرداخت ۸۹ دلار می‌توان در آن ثبت نام کرد. قرار است این گوشی در ماه مارس با قیمت ۱۵۹ دلار به طور عمومی عرضه شود. (ایسنا)