جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰

افتتاح دومین خط تولید وارنیش فلوراید ایران

افتتاح

سلامت آنلاین- خط تولید وارنیش فلوراید شهرستان تویسرکان با حضور مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی و نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی در تویسرکان افتتاح شد.

به گزارش سلامت آنلاین، دکتر رضا مسائلی با اشاره به صدور پروانه ساخت این کارخانه توسط وزارت بهداشت و توزیع محصولات وارنیش فلوراید آن، گفت: این کارخانه با کیفیت مطلوب و استانداردهای بالا تولید را شروع کرده است.

وی افزود: این کارخانه دومین تولید کننده کشور در حوزه محصولات پیشگیری از پوسیدگی دندان است. وزارت بهداشت در حال حاضر برنامه های خوبی برای پیشگیری از پوسیدگی دندان دارد و هفت میلیون دانش آموز سالانه دوبار و به مدت دو سال به صورت رایگان وارنیش فلوراید می شوند.

دکتر مسائلی گفت: پیشگیری از پوسیدگی دندان به عنوان بزرگترین عامل عفونی است و ما پیشگیری را مقدم بر درمان می دانیم به همین دلیل چنین تولیداتی برای کشور بسیار کمک کننده خواهد بود.

وی ادامه داد: کشورهای منطقه و آسیای مرکزی از کشورهای هدف ما هستند و تولیدات ما باید به این کشورها راه پیدا کنند.

دکتر مسائلی از مسئولان این کارخانه خواست که به سرعت راه بازارهای بین المللی را طی کنند و در سطح کشور نیز فرهنگ سازی را انجام دهد.

در این افتتاحیه محمد مهدی مفتح، نماینده مردم تویسرکان نیز افتتاح چنین کارخانه هایی را راهی در راستای پیشرفت شهرستان دانست و گفت: سرمایه گذاری در این گونه مراکز می تواند به اشتغال زایی و پیشرفت شهرستان کمک کند.

در حال حاضر این محصول با همکاری کشور کره و تحت لیسانس این کشور تولید می شود که باعث ایجاد اشتغال برای ٣٥ نفر از جوانان این استان شده است.(وبدا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.