چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸

رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه تاکید کرد:

ضرورت تامین ۲۰ هزار تخت مراقبت‌های ویژه

تخت مراقبت های ویژه آی سی یو سی سی یو

سلامت آنلاین- رئیس انجمن مراقبت های ویژه ایران گفت: در حال حاضر ۲۰ هزار تخت مراقبت های ویژه در کشور نیاز داریم.

به گزارش سلامت آنلاین، علی امیر سوادکوهی در مراسم افتتاحیه پنجمین کنگره بین المللی مراقبت های ویژه در محل هتل اوین تهران افزود: در حال حاضر حدود ۱۰ درصد از ۱۵۰ هزار تخت بیمارستانی، مربوط به تخت مراقبت های ویژه است باشد، که باید تلاش جدی شود تا تعداد تخت های مراقبت های ویژه افزایش یابد.

وی ادامه داد: اکنون کمبود تخت های آی سی یو و سی سی یو در کشور داریم و باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا سطح علمی خود را بالا ببریم و اگر بخواهیم از این نظر در منطقه اول باشیم، می بایست در عمل نیز همین طور باشیم و برای رسیدن به این جایگاه، نیازمند ۲۰ هزار تخت مراقبت های ویژه در کشور هستیم.

دبیر کنگره بین المللی مراقبت های ویژه در ادامه با بیان اینکه در علم مراقبت های ویژه در دنیا رتبه ۱۹ و در منطقه رتبه دوم را داریم، اظهار کرد: امیدواریم با برگزاری این کنگره ها و حضور اساتید برجسته بین المللی در حوزه مراقبت های ویژه بتوان موفقیت های خوبی را کسب کرد.

سوادکوهی حضور بزرگان این رشته از سراسر دنیا در این کنگره را نشان دهنده رتبه علمی بالای کشور ایران دانست و تاکید کرد: مراقبت ویژه دپارتمانی مستقل از بیهوشی طب داخلی است و خوشبختانه ما در علم مراقبت های ویژه حرفی برای گفتن در جهان داریم.

حسین اردهالی دبیر اجرائی پنجمین کنگره بین المللی مراقبت های ویژه نیز در این مراسم گفت: این کنگره از سطح علمی بالایی برخوردار است به طوری که بیش از ۲۰ سخنران مطرح خارجی در آن حضور دارند.

اردهالی اضافه کرد: در این کنگره روش های جدید و تکنیک های نو در جهت بهبود بیماران و پیشگیری از کنترل زخم در بخش مراقبت های ویژه بررسی می شود همچنین توجه ویژه ای به تغذیه و بازتوانی سریع و بهبود زودرس بیماران شده است.

پنجمین کنگره بین المللی مراقبت های ویژه، از سه شنبه شب ۱۹ دی تا جمعه ۲۲ دی ماه با حضور جمعی از اندیشمندان و اساتید برجسته دنیا در حوزه مراقبت های ویژه در محل سالن همایش های بین المللی رازی در حال برگزاری است.

محورهای اصلی این کنگره موضوع آی سی یو، احیای لبی، ریوی و مغزی، پایش قلبی و عروقی، عفونت و تغذیه در بخش مراقبت های ویژه، درمان های جایگزین کلیه و گردش خون، انعقاد خون و آمبولی است و بیش از ۲ هزار نفر به عنوان شرکت کننده در این کنگره حضور خواهند داشت.

همچنین اساتید برجسته دنیا و عضو کمیته بین المللی مراقبت های ویژه اروپا از جمله دکتر «گاتیونی»، دکتر «پزنتی»، دکتر «آلن کومبس»، دکتر «میخائیل یو آخیم آدولف» و دکتر «جان پل منگوری»، دکتر «جان پل منگوری» و دکتر «لاخمن» از اساتید برجسته حوزه مراقبت ویژه در این کنگره بین المللی حضور خواهند داشت و سخنرانی می کنند.(ایرنا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.