یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

مردم با ادامه طرح تحول سلامت، دیگر دغدغه درمان ندارند

عبدالله رضیان

سلامت آنلاین- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر ضرورت تخصیص اعتبارات پایدار به طرح تحول سلامت تاکید کرد و گفت: یکی از منابع پایدار، مالیات پرداختی توسط مردم است که می‌توان از آن در مسیر ارائه خدمات بهداشتی و درمانی استفاده کرد.

عبدالله رضیان در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: با اجرای طرح تحول سلامت یکی از مهمترین دغدغه های مردم بویژه اقشار محروم جامعه در پرداخت هزینه های درمانی کاهش پیدا کرد و انتظار عمومی نیز این است که خدمات ارائه شده در سال های آتی نیز تداوم پیدا کند.

وی با تاکید بر نقش مجلس در حمایت از طرح تحول سلامت اظهار کرد: با توجه به رضایتمندی مردم، قطعا مجلس نیز همچنان نگاه حمایتی به این طرح خواهد داشت تا اعتبارات پایداری برای آن تعریف کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: با وجود رضایت عمومی، اما آنچه که باعث شده تا ایراداتی به طرح تحول سلامت وارد شود، شکل اجرای آن است که هزینه های نظام سلامت را افزایش داده و در همین راستا وزارت بهداشت باید مدیریت همه جانبه ای در جهت کاهش هزینه های صورت گرفته انجام دهد.

نماینده مردم قائمشهر، سواد کوه، جویبار، سیمرغ و سواد کوه شمالی در مجلس در مورد وضعیت بهداشت و درمان حوزه انتخابیه خود گفت: هر چند هنوز مردم مطالباتی دارند، اما همین که دغدغه پرداخت هزینه های درمانی را ندارند، یکی از بزرگترین اتفاقاتی است که در سیستم بهداشت و درمان کشور رخ داده است و از این جهت مسرویم.