یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷

عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین :

بی‌توجهی به منابع پایدار نظام سلامت، سبب افت کیفیت خدمات درمانی می‌شود

مجید کیانپور

سلامت آنلاین- نماینده درود در مجلس تاکید کرد: بهداشت و درمان یکی از مهمترین اولویت‌های کشور است‌ که نیازمند توجه ویژه دولت و تخصیص اعتبارات مشخص است و بی‌توجهی به این امر مهم، افت کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی را در پی خواهد داشت.

مجید کیان پور درگفتگو با سلامت آنلاین با اشاره به این که دولت باید روی تامین منابع طرح تحول سلامت متمرکز شود، افزود: هرچه اعتبارات نظام سلامت بهتر فراهم شود، نتایج بهتر و منطقی تری در جهت توسعه کشور حاصل می شود.

وی کاهش پرداخت هزینه های هنگفت درمانی را مهمترین نقطه قوت طرح تحول سلامت دانست و ادامه داد: معتقدم با تخصیص بودجه پایدار به این طرح علاوه بر این که از تحمیل هزینه های سرسام آور درمانی به دوش مردم ممانعت می شود، بیماران نیز برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی به سایر استان ها و شهرستان ها مراجعه نکرده و روال خدمات دهی مراکز درمانی را دچار اختلال نمی کنند. 

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: بسیاری از نمایندگان و از جمله خودم شاهد ارتقای کیفی امکانات بهداشتی و درمانی، احداث خانه های بهداشت روستایی و  هتلینگ بیمارستان ها هستیم وبا توجه به این که تداوم طرح تحول سلامت یک اصل اجتناب ناپذیر است، امیدواریم همین روند همچنان تداوم پیدا کند و شاهد ارتقا خدمات توسط سیستم بهداشت و درمان در اقصی نقاط کشور باشیم.