پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸

ظرفی که بدون نیاز به شعله، غذایتان را گرم می‌کند! +تصاویر

ظرف سیلیکونی

سلامت آنلاین- بتازگی ظرفی سیلیکونی، تاشدنی و قابل حمل ساخته شده که سازندگانش گفته‌اند با آن می‌توانید در هر جای دلخواهی غذایتان را گرم کنید.به گزارش سلامت آنلاین، گیزمگ نوشت: سالهاست که ارتش از سیستم‌های گرمایشی ساده مبتنی بر شیمی به عنوان راهی برای گرم کردن سریع جیره‌بندی‌های آماده شده استفاده می‌کند.
در حال حاضر شرکت یابول (YABUL) این سیستم‌ها را به یک دستگاه سیلیکونی سبک تبدیل کرده است که کوچک، تا شدنی و قابل حمل است.
این محصول همراه با بسته‌های گرم‌کننده در ظرف سیلیکونی که برای حمل آسان طراحی شده است، عرضه می‌شود. این ظرف همچنین فشار داخلی خود را از طریق سوپاپ اطمینان کنترل می‌کند تا در صورت ایجاد بخار، درب ظرف باز نشود.
بسته‌های گرم‌کننده شیمیایی می‌توانند طی مدت ۱۰ دقیقه دما را به نقطه نزدیک یا بالاتر از نقطه جوش برساند و ادعا شده که یابول تا دمای ۹۷ درجه سانتیگراد گرم می‌شود.

بدیهی است کاربرد این دستگاه کمی محدودتر از یک اجاق گاز معمولی با شعله است، اما هر نوع مواد غذایی که بتوان در یک کیسه پلاستیکی زیپی قرار داد، می‌تواند به خوبی در این ظرف گرم شود.
یابول اکنون به همراه پنج بسته گرم‌کننده و ۵ کیسه زیپی برای غذا یا آب با قیمت ۳۵ دلار قابل سفارش است. هر بسته گرم‌کننده تنها یک بار قابل مصرف است و در صورت نیاز باید بسته‌های اضافی خریداری شود. بسته‌های ۲۵ تایی آن ۲۶ دلار و بسته‌های ۵۰ تایی ۴۵ دلار قیمت دارند. (ایرنا)