یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲

ریشه برخی مشکلات گوارشی و قلبی در صرع

حمله صرع تشنج توهم روانگردان

سلامت آنلاین- مؤسس و مدیر عامل انجمن صرع ایران گفت: برخی صرع‌ها با اختلال در سیستم خودکار اعصاب همراه است؛ به طوری که فرد ممکن است دچار مشکل قلبی، گوارشی، شکم‌دردهای بی‌دلیل، استفراغ مداوم و سرفه‌های قطع‌نشدنی و به هم خوردن ریتم ضربان قلب شود.به گزارش سلامت آنلاین به نقل از دبیرخانه چهاردهمین کنگره بین المللی صرع، دکتر داریوش نسبی تهرانی در آستانه برگزاری چهاردهمین همایش بین المللی صرع در ایران که از ۴ تا ۶ بهمن در اصفهان برگزار خواهد شد، اظهار داشت: تشخیص و درمان صرع‌های مرزی می تواند پیچیده باشد. صرع‌های مرزی معمولا تشنج تیپیک ندارند و به طور مثال فرد در یک لحظه صحبت‌های نابجا، حرف‌های رکیک و کارهای اشتباه انجام می‌دهد و پس از انجام آن پشیمان می‌شود.
وی افزود: در کنگره امسال به موضوع صرع‌های کاذب و غیر اپیلپتیک و همچنین جراحی در صرع (بیماریهای بین بیماران روانپزشکی و مغز و اعصاب) توجه شده چرا که امروزه مشخص شده برخی از صرع‌ها مرتبط با مسائل روانشناختی و روحی فرد بوده و یا با علوم رفتاری مرتبط هستند.
مدیر عامل انجمن صرع ایران ادامه داد: به دلیل تشخیص اشتباه گاهی شوک مغزی برای بیماران مصروع تجویز می شود، در حالی که مشکل بیمار از جای دیگر است.
وی با اشاره به اینکه صرع‌های مرزی یا کاذب جزء  موارد پیچیده صرعند و تشخیصشان پیچیده است، گفت: این صرع‌ها به ویژه در کودکان بیش از بزرگسالان است و بسیاری از افراد آن را ناشی از مشکلات درسی و اخلاقی می‌دانند و گمان می‌کنند که کودک حواسپرتی و تنبلی یا عدم تمرکز از شیطنت دارد، در حالی که این مسئله ناشی از بیماری صرع آنهاست.
نسبی تهرانی گفت: چنین صرع‌هایی علائم بارزی نداشته و تشخیص آنها بسیاری از مواقع اشتباه انجام می‌شود. لذا مدتها فرد درمان نادرست می‌گیرد. همچنین در برخی صرع‌ها اختلال در سیستم خودکار اعصاب  وجود دارد به طوری که در این نوع صرع ها  فرد ممکن است  دچار مشکل قلبی، گوارشی، شکم دردهای بی دلیل، استفراغ مدام و سرفه های قطع نشدنی و به هم خوردن ضربان قلب شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.