دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱

بازداشت زنی که در زنان دیگر حاملگی کاذب ایجاد می‌کرد!

بازداشت زن کلاهبردار گینه ای

سلامت آنلاین- زنی در گینه به اتهام کلاهبرداری بازداشت شد. او به زنانی که تمایل به بارداری و مادرشدن داشتند موادی می‌خوراند که باعث تورم شکم و ایجاد حاملگی کاذب می‌شد.به گزارش سلامت آنلاین، پلیس گینه اعلام کرده زنی را به اتهام شیادی دستگیر کرده است که با عنوان شفادهنده، در صدها زن باور بارداری را پدید آورده، حال آن‌که به آنها ماده‌ای مخلوط از برگ گیاهان و بعضی داروها را می‌خورانده که باعث تورم شکم و ایجاد حاملگی کاذب می‌شده است.
این زن که از او با نام «نانا فانتا کامارا» یاد شده، در کشوری که درآمد متوسط ماهانه ۴۸ دلار است، از هر بیمار خود حدود ۳۳ دلار حق درمان دریافت می‌کرده و به گفته پلیس، ماهانه هزاران دلار از همین راه به جیب می‌زده.
چنین اعلام شده که بیش از ۷۰۰ زن ۱۷ تا ۴۵ ساله به شوق حاملگی و بچه‌دار شدن تحت درمان وی بوده‌اند و تورم شکم ناشی از مصرف مخلوط گیاهی-دارویی عرضه‌شده از سوی وی به آنها باعث شده که باور کنند حامله‌اند و ۹ ماه منتظر تولد فرزندشان بمانند.
برخی از زنان حتی بین ۱۲ تا ۱۶ ماه در انتظار درد زایمان و تولد فرزندشان بودند!
با شکایت صدها زنی که نتیجه‌ای از درمان وی نگرفته بودند، پلیس این زن را دستگیر کرد؛ با این حال وی مدعی شده هیچ کار خطایی از وی سر نزده و روشهای درمانی او مشکلی نداشته است.
در گینه باور و وابستگی به شفادهندگان سنتی رواج بسیار دارد؛ چنان که طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی در سال ۲۰۰۶ میلادی حدود ۸۰ درصد آفریقایی‌ها از درمانهای سنتی استفاده می‌کنند. (سلامت آنلاین/ ترجمه: زری حسین‌زاده)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.