سه‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷

مهم‌ترین نیازهای زلزله‌زدگان کرمانشاه از زبان معاون وزیر بهداشت

زلزله کرمانشاه مصدوم

سلامت آنلاین- معاون اجتماعی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: هنوز برخی زلزله زدگان کرمانشاه مشکل اسکان دارند و در سرمای زمستان در چادر زندگی می کنند.

به گزارش سلامت آنلاین، محمد هادی ایازی افزود: بعد از زلزله کرمانشاه با وجود از بین رفتن بسیاری از زیرساخت ها، وزارت بهداشت در حوزه خدمات درمان اورژانسی و خدمات بهداشتی و بعد از آن مشاوره های سلامت روان توفیقات بسیار زیادی داشت و دولت و مردم همگی خدمات بسیار زیادی به مردم زلزله کرمانشاه ارائه کردند.

وی اضافه کرد: البته با وجود اینکه دستگاه های مسئول به وظایفشان عمل کردند، اما هنوز همه مشکلات مردم زلزله زده بر طرف نشده است و به خصوص در برودت هوای زمستان مشکلات زیادی دارند.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت گفت: هر چند مهم ترین مشکل زلزله زدگان ، وضعیت اسکان آنان در چادر است اما یک مشکل دیگر آ«ان کافی نبودن شمار حمام و دستشویی هاست .

ایازی اضافه کرد: معضل مهم دیگر برودت هواست به خصوص اینکه زلزله زدگان امکان استفاده از گاز را ندارند و چون هنوز زیرساخت های زندگی فراهم نیست بسیاری از مردم به علت بارندگی ها در گل و لای ایجاد شده در بارندگی ها دچار مشکلات زیادی هستند.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته بیش از ۸۴ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در حادثه آسیب کلی و جزئی دیده است.

پیش از این علی اسدی, رئیس اداره سلامت روان وزارت بهداشت گفته بود: برآورد وزارت بهداشت این است که بین ۱۰۰ تا ۱۲۰هزار نفر در زلزله کرمانشاه دچار آسیب شده اند و از این تعداد حدود ۱۰ تا ۱۵درصد به علت ترس و وحشت، اضطراب و افسردگی نیازمند خدمات سلامت روان هستند.(ایرنا)