جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۳

رضا مقدسی فقط «رضا مقدسی» بود

زهرا عرب- سردبیر

رضا مقدسی


  جمعه تلخی بود روز ۱۳ بهمن ماه ۹۶؛ روزی که رضا مقدسی روزنامه نگار متین، با اخلاق، سر به زیر، متدین و فروتن کشورمان پس از ۵ سال جنگیدن با بیماری سرطان، در ۵۰ سالگی سرانجام تسلیم مرگ و آسمانی شد.
 اورفت وخانواده و دوستانش را در سوگ خود نشاند؛ همه کسانی که در نخستین ساعات جمعه، خبر درگذشت رضا مقدسی را شنیدند، چشمانشان بارانی شد و برای جامعه رسانه ای کشورمان که او را از دست داد، غمی سنگین. 
مقدسی روزنامه نگاری بی ادعا و نجیب بود؛ روزنامه‌نگاری که همواره دغدغه مردم را داشت و دلگیر نابسامانی های موجود آنها بود. 
از نظر من که افتخار بیش از ۶ سال همکاری با او را در روزنامه جام جم داشتم، رضا مقدسی نه اصولگرا بود و نه اصلاح طلب، اعتدال گرا هم نبود؛ رضا مقدسی، فقط «رضا مقدسی» بود با همه ویژگی های اخلاقی منحصر به فردش و اصولی که عاشقانه به آن اعتقاد داشت و دلیرانه پای آنها می ایستاد . او نه با برخی مدعیان اصولگرایی سر سازش داشت و نه روحیه اش با کسانی که ادعای اصلاح طلبی می کردند، سازگار بود. او رفتار ناشایست را در هیچ کسوتی و با هیچ عنوانی برنمی تابید، چون عبور از اخلاق و اصول انقلاب، خط قرمزش بود. 
مقدسی اهل مدارا ، صبور و مقاوم بود و این را در جنگ با بیماری سرطان که همه وجودش را در برگرفت، هم اثبات کرد. او ۵ سال با سرطان جنگید و حتی در ایام بیماری هم از فعالیت دست نکشید و همواره برای آرمان هایش قلم زد.
روح بلندش در رضای ابدی و راه مقدسش پر رهرو.

نظرات

  • فراهانی ۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۰۱:۵۴
    0 0
    چقدر خوب نوشتید. من هم سال ها ازش درس گرفتم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.