یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸

تشریح آخرین وضعیت جسمی پزشک مصدوم زابل در گفتگو با سلامت آنلاین:

پدر دکتر شیده واعظی: دخترم وضعیت روحی مناسبی ندارد

شیده واعظی

سلامت آنلاین-  پدر دکتر شیده واعظی آشتیانی، پزشک مصدوم زابل در خصوص آخرین وضعیت جسمی وی گفت: دخترم به لحاظ جسمی شرایط مساعدی دارد، اما دچار برخی مشکلات روحی شده است.

کامران واعظی آشتیانی در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: دخترم از لحظه وقوع سانحه تصادف چیزی به یاد ندارد و وقایع پیش از تصادف را نیز کم و بیش به خاطر می آورد. بنوعی دچار افسردگی شده است و تمایلی به صحبت کردن ندارد و سکوت و خوابیدن را به انجام فعالیت ترجیح می دهد. دچار سردردهای میگرنی شده است و زمانی که داروهای مخصوص میگرن استفاده می کند، انگار دچار نوعی توهم می شود و بعضی شب ها از خواب بلند می شود و صحبت می کند.

وی با اشاره به این که متخصصان مغز و اعصاب، ارتوپد و روانپزشک در تهران، دکتر شیده را ویزیت کرده اند، ادامه داد: پزشکان می گویند باید به دخترم زمان داده شود تا بخش های آسیب دیده بدن خود را بازسازی کنند. پای شکسته اش را نباید پنج ماه روی زمین بگذارد تا استخوان بدرستی جوش بخورد. پلک چشمش نیز متاسفانه هنوز دچار افتادگی است و طبق گفته پزشکان، ممکن است شش ماه و حتی یک سال طول بکشد تا به شرایط عادی خود بازگردد.

یادآور می شود سه شنبه ۲۱ آذرماه امسال، دکتر شیده واعظی آشتیانی، پزشک طرحی ۲۷ ساله بیمارستان هیرمند، در مسیر زابل به زاهدان دچار سانحه شده و پس از آن توسط ماموران اورژانس به بیمارستان امیرالمومنین زابل منتقل شد تا تحت درمان قرار گیرد. وی سپس در بخش آی سی یو بیمارستان امیرالمومنین زابل بستری شد و پس از دریافت اقدامات درمانی لازم و گذراندن خطر، ۱۰ دی ماه از بیمارستان مرخص و همراه خانواده عازم تهران شد تا درمان خود را ادامه دهد. وی همچنان تحت درمان است.