شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۰

سیرالئون همچنان در دام «ابولا» اسیر است

ابولا

سلامت آنلاین- سازمان بهداشت جهانی روز جمعه تأیید کرد که یک جنازه در سیرالئون تحت آزمایش قرار گرفته و تست ابولای او مثبت گزارش شده است. این در حالی است که روز قبل از آن، این سازمان اعلام کرده بود که تمام زنجیره‌های شناخته شده انتقال دهنده ویروس ابولا در غرب آفریقا متوقف شده است.

به گزارش سلامت آنلاین به نقل از نیویورک‌تایمز، یکی از مقامات وزارت بهداشت سیرالئون اعلام کرد که این قربانی دانشجویی 22 ساله اهل منطقه «پورت‌لوکو» بوده است. این زن در 12 ژانویه جان خود را از دست داد و در فرآیند آزمایش بزاق دهان که به طور معمول برای تشخیص این ویروس انجا می‌شود، مورد شناسایی قرار گرفت.

مقامات این کشور اعلام کردند که تاکنون اطلاعاتی از نحوه ابتلای این زن به دست نیامده و تحقیقات در این باره همچنان ادامه دارد. سازمان بهداشت جهانی بارها هشدار داده است که هنوز هم احتمال مشاهده مواردی از ابولا در این منطقه باشیم زیرا ویروس این بیماری تا مدت‌های طولانی در مایعات بدن افراد مبتلا باقی می‌ماند و همین امر، قدرت انتقال ویروس را بالا می‌برد و در مواردی، افراد مبتلا در تماس با سایر افراد، آنها را مبتلا کنند.

دست کم، در سه کشور گینه، لیبریا و سیرالئون که بالاترین شمار مبتلایان به ابولا در آنها گزارش شده، طی 9 ماه گذشته 10 مورد ابتلا به این ویروس مشاهده شده است. تحقیقات اولیه روی این زن نشان می‌دهد که او قبل از ابتلا به ابولا، مدتی را در دو منطقه وجود این ویروس سپری کرده بود و یک دوره درمان را نیز در یک بیمارستان گذرانده ولی سپس به خانه فرستاده شده و درمان‌های صورت گرفته برای او کافی نبوده و در نهایت مرگ او را به دنبال داشته است.

به گفته یکی از محققان مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها، در خاکسپاری او جوانب احتیاط نیز صورت نگرفته و همین امر باعث شده بیش از 12 نفر که هنگام خاکسپاری او حاضر بوده‌اند، در تماس نزدیک با او بوده باشند که احتمال ابتلای آنها را به ابولا بالا برده است. (سلامت آنلاین/ نیویورک‌تایمز/ مترجم: ندا اظهری)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.