شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸

معاون وزارت بهداشت یادآور شد:

ارائه خدمت ۱۲۰۰ دندانپزشک در سطح روستاهای کشور

خانه بهداشت شهر هیرمند ویزیت معاینه دندانپزشکی

سلامت آنلاین- معاون وزارت بهداشت با بیان اینکه در خدمات دندانپزشکی پتانسیل و ظرفیت های خوبی در سال های اخیر در کشور ایجاد شده است، تصریح کرد: در حال حاضر در حوزه بهداشت ۴۱۰۰ واحد ارائه خدمات دندانپزشکی مجهز وجود دارد. همچنین ۱۲۰۰ دندانپزشک در سطح روستا و ۱۱۰۰ دندانپزشک در سطح شهر مشغول به ارائه خدمات هستند.

به گزارش سلامت آنلاین، نشست هم اندیشی با حضور دکتر علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر ایرج نظری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز و جمعی از مدیران معاونت بهداشت وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد.

دکتر رئیسی معاون بهداشت در این نشست افزود: اهداف مهم اجرای پزشک خانواده صرفه جوئی در هزینه های درمانی و دسترسی به خدمات و عدالت می باشد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نظام ارجاع باید نظام سطح بندی باشد و یکسری خدمات مشخص در هر سطح ارائه شود.

وی یکی از افتخارات سیستم بهداشتی را عدم وجود خدمات تکراری دانست و افزود: در سیستم بهداشتی و سطح بندی خدمات، هر خدمتی در جای مناسب و توسط فرد مناسب ارائه می شود.

دکتر رئیسی وجود پرونده های الکترونیک را ابزاری جهت کنترل و مدیریت هزینه ها عنوان نمود و گفت: پرونده الکترونیک یک منبع اطلاعاتی است که تمام اطلاعات فرد از زمان قبل از تولد تا مرگ را شامل می شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکی از اولویت های معاونت بهداشت را تکمیل پروند ه های الکترونیک عنوان کرد و افزود: در این زمینه سعی شده اقدامات مطلوبی در خصوص سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) صورت گیرد.

وی همچنین اولویت های بعدی حوزه بهداشت را به ترتیب استقرار پزشک خانواده و هماهنگی با سطوح ۲ و۳ عنوان کرد.

دکتر رئیسی ادامه داد: ۳ شاخص مهم مرگ مادر، مرگ نوزاد و خدمات دندانپزشکی از اهداف برجسته معاونت بهداشت وزارت بهداشت است.

وی در پایان گفت: دفاتر خدمات سلامت که در کلان شهرها شروع به کار کرده در حوزه بهداشت محیط و نظارت بسیار کمک کننده و اثربخش بوده است و توانستیم با برون سپاری اشتغال زائی و دقت نظارت را افزایش دهیم.(وبدا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.