شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲

دکتر قلابی، ۳۳ هندی را به «اچ‌ای‌وی» مبتلا کرد

اچ آی وی ویروس ایدز

سلامت آنلاین- مرد هندی که با جعل عنوان پزشک عمومی، در روستاهای فقیرنشین شمال کشورش مطب بازکرده بود، با استفاده از سرنگ آلوده، ۳۳ نفر را به ویروس «HIV» بیماری ایدز مبتلا کرد.به گزارش سلامت آنلاین، تحقیقات پلیس نشان داده «راجندرا کومار» که با دریافت هزینه کم، بیش از ۵۵۶ نفر از روستاییان منطقه «بانگارمائو» را تحت درمان قرار داده، به‌خاطر صرفه جویی، با استفاده از سرنگ‌های مشترک، تزریق‌های بیماران را انجام داده و آنها را به‌طور غیر عمد به این بیماری سخت مبتلا کرده است.
این موضوع زمانی فاش شد که تیم نظارت وزارت بهداشت هند برای سرکشی به‌وضعیت روستاییان روانه محل شده و پس از چند آزمایش، مبتلایان را شناسایی کرده بود.
آنها که به تعداد بالای مبتلایان به «اچ‌ای‌وی» دریک روستا بشدت مشکوک شده بودند بلافاصله به تحقیق پرداخته و بدین‌ترتیب پزشک قلابی شناسایی و دستگیر شد.
در ادامه تحقیقات و با ورود پلیس به ماجرا، مشخص شد پزشک قلابی عامل ابتلای دستکم ۳۳ نفر از اهالی روستا به این ویروس خطرناک بوده است.
هم‌اکنون آزمایش‌های تخصصی از ده‌ها روستایی که به این تبهکار قلابی مراجعه کرده‌اند در حال انجام است. متهم نیز دستگیر شده و تحت بازجویی‌های تخصصی قراردارد. اقدامات درمانی لازم برای روستاییان بیمار نیز در دستور کار قرار گرفته است. (خبرآنلاین)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.