یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۲

عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور در گفتگو با سلامت آنلاین تاکید کرد:

کاهش انگیزه خدمت به بیماران در صورت افزایش مالیات پزشکان

مالیات

سلامت آنلاین- عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور با اشاره به خبر احتمال افزایش مالیات پزشکان در لایحه بودجه ۹۷ تصریح کرد: اگر میان پرداخت مالیات پزشکان و گروه‌های اجتماعی مختلف تبعیض باشد و میزان مالیات پزشکان افزایش پیدا کند، پزشکان دچار کاهش انگیزه در ارائه خدمات درمانی خواهند شد.

دکتر فرزاد فرقان در گفتگو با سلامت آنلاین با تاکید بر این که در پرداخت مالیات باید شفافیت وجود داشته باشد، افزود: دریافت مالیات باید دارای ساختاری مشخص و بدون هیچگونه جهت گیری باشد.

وی ادامه داد: دریافت مالیات بر اساس قانون در حالی برای پزشکان تاکید می شود که برخی گروه های اجتماعی از جمله بعضی زرگران فرار مالیاتی دارند. آیا ۹ درصد اررش افزوده ای که زرگران بابت فروش طلا از خریداران دریافت می کنند، در زمان مقرر خود به حساب دولت واریز می شود؟ بسیار مایلم در این باره اطلاعات مستندی دریافت کنم. اگر این اتفاق افتاد، آن موقع متولیان امر بیایند و روی مالیات پزشکان متمرکز شوند.

این عضو شورای عالی نظام پزشکی با تاکید بر مسئولیت پذیری پزشکان در قبال بیماران اظهار کرد: در صورتی که مالیات ها افزایش پیدا کند، ممکن است پزشکان دچار کاهش انگیزه شوند، اما در ارائه خدمات به بیماران خود کم فروشی نخواهند کرد. با این حال امید داریم دولتمردان نیز همان طور که روی مالیات پرداختی پزشکان تاکید دارند، روی پرداخت مالیات توسط سایر گروه های اجتماعی نیز نظارت و سختگیری های لازم را داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.