یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲

مدت زیادی را در توالت نمانید

سرگرم شدن با موبایل، باعث خروج «راست‌روده» از معقد مرد چینی شد +تصاویر

بازی با موبایل در توالت

سلامت آنلاین- یک مرد چینی که در حال دفع، مشغول بازی با موبایل شده بود، پس از مشاهده خروج بخشی از اعضای بدن خود از مقعدش، وحشتزده به بیمارستان رفت و پزشکان پس از معاینه گفتند صرف زمان زیاد در توالت و سستی عضلات لگن، سبب خروج رکتوم یا راست‌روده او شده و باید برای درمان، جراحی شود.
به گزارش سلامت آنلاین، مردی از اهالی جنوب شرقی چین پس از این‌که نیمه‌های شب متوجه خروج توده‌ای توپ‌مانند از مقعد خود شد، شتابزده به بیمارستان رفت و پزشکان با معاینه توده خارج شده از بدن وی گفتند آنچه از نشیمنگاه او آویزان شده حاصل شرایطی به نام «بیرونزدگی مقعدی» یا rectal prolapse است و احتمالا بدین سبب رخ داده که وی حین بازی با اپلیکیشنی در موبایل خود بیش از ۳۰ دقیقه را به صورت نشسته، در توالت گذرانده است.
به گفته دکتر سو دان، از بخش جراحی گوارش ششمین شعبهٔ بیمارستانی دانشگاه سان یاتس، مرد مذکور در واقع از چهار سالگی دچار مشکلات بیرون‌زدگی مقعدی بوده اما درمانی مناسب روی آن انجام نشده و نهایتا وضعیت وی بدتر و وخیمتر شده است.
دکتر سو همچنین اضافه کرد: در وضعیت پرولاپس مقعدی، آخرین بخش از روده بیرون می‌افتد و به دلیل خروج از بدن قابل مشاهده می‌شود. چنین شرایطی برای کودکان و یا سالمندان هم اتفاق می‌افتد اما در کودکان ممکن است دلایلی مرتبط با اختلالات مادرزادی داشته باشد. با این حال، تنها راه رفع این مشکل، انجام عمل جراحی است.

این مرد چینی که نامی از وی به میان نیامده، هرچند از کودکی دچار مشکلاتی در این زمینه بوده، به دلیل گذراندن وقت زیاد در حالت نشسته درون توالت وارد وضعیتی شده که طی آن راست‌روده نتوانسته مقاومتی در حفظ موقعیت خود درون بدن نشان دهد. حین تلاش برای دفع، عضلات لگنی شل می‌شوند و همه اینها باعث شده اندام مذکور به شکل توده‌ای آویزان از خروجی نشیمنگاه بیمار بیرون افتد.
جراحان همان روز این مرد را تحت عمل جراحی قرار دادند و بر اساس گزارشها اکنون حال وی رو به بهبودی اعلام شده است.
دکتر لِو، یکی از همکاران دکتر سو در این زمینه به دیگران نیز توصیه کرد: چون عضلات لگنی به طور معمول به اندازه کافی قوی نیستند، نشستن طولانی مدت در توالت و فشار داخل شکمی باعث ایجاد خطر خروج رکتوم یا راست‌روده به بیرون در هر کسی می‌شود که وضعیت مشابهی داشته باشد. (سلامت آنلاین/ ترجمه: زری حسین‌زاده)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.