دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۴

اهدای خون ۴۷۰ تهرانی در راهپیمایی ۲۲ بهمن

اهدای خون

سلامت آنلاین- مدیر کل انتقال خون استان تهران گفت: در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ۴۷۰ نفر در جریان راهپیمایی ۲۲بهمن شهر تهران، خون اهدا کردند.

به گزارش سلامت آنلاین، مرتضی طباطبایی افزود: ۲۲ بهمن امسال علاوه برفعالیت دو مرکز ثابت اهدای خون وصال شیرازی و آزادی، تیم سیار اهدای خون نیز در مسیر راهپیمایی مستقر بود و نزدیک به ۲۰۰نفر در این مرکز خون اهدا کردند.

وی به دنبال آلودگی و سردی هوا و همچنین نیاز بیمارستان ها به خون و فرآورده های آن از اهدا کنندگان با سابقه خواست که خون اهدا کنند .

طباطبایی افزود :سردی و آلودگی هوا، موجب می شود که شمار اهداکنندگان خون کاهش یابد.

 از سوی دیگر به علت آلودگی هوا و تشدید برخی بیماری ها، احتمال نیاز به خون و فرآورده های خونی نیز افزایش می یابد.

وی گفت: اکنون وضعیت ذخیره خون برای مراکز درمانی و بیمارستانی قابل قبول است و در حال حاضر به میزان پنج روز ذخیره خونی داریم و اما درصدد هستیم که میزان ذخیره خون مورد نیاز مراکز درمانی و بیمارستانی استان تهران را به هفت روز افزیش دهیم .

مدیر کل انتقال خون استان تهران اعلام کرد: در حال حاضر روزانه ۳هزار واحد خون و فرآورده های آن به مراکز درمانی و بیمارستانی استان تهران ارسال می شود .

وی خاطر نشان کرد: اما اهدا کنندگان خون بویژه اهدا کنندگان مستمر(با سابقه حداقل دوبار اهدا در سال )، بیش از پیش در زمان سردی و آلودگی هوا با اهدای خون خود باید یاری گر انتقال خون و نجات بخش بیماران نیازمند به خون و فرآوردهای آن باشند.

طباطبایی گفت :نزدیک به ۵۵درصد از اهداکنندگان خون در استان تهران را اهدا کنندگان مستمر تشکیل داده اند.

اهدای خون در ایران به صورت کاملا داوطلبانه است و شاخص اهدای خون در کشور ۲۷نفر به ازای یکهزار نفر جمعیت است که شاخص خوبی است و همچنین در سراسر کشور سالانه بیش از دو میلیون و یکصد هزار نفر خون اهدا می کنند.(ایرنا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.