سه‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷

عضو شورایعالی نظام پزشکی در گفتگو با سلامت آنلاین:

ثابت ماندن تعرفه پزشکی، مراکز درمانی را فلج می‌کند

مالیات پزشک

سلامت آنلاین- عضو شورایعالی نظام پزشکی با اشاره به این که مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر ثابت ماندن تعرفه‌های پزشکی، هشدار داد: در صورت اجرایی شدن مجدد این مصوبه و افزایش پیدا نکردن تعرفه‌ها، مشکلات بسیار جدی در ارائه خدمات پزشکی توسط پزشکان و مراکز درمانی ایجاد خواهد شد.

دکتر علی اکبر سیدمهدی در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: از آنجا که در ابتدای سال، حقوق ها افزایش پیدا می کند و بسیاری از موارد مصرفی مانند تجهیزات پزشکی و ملزومات وابسته به دلار است و در ماه های اخیر ۲۵ درصد از ارزش پول ملی کاسته شده است، باید این موارد لحاظ می شد، زیرا جبران زیان مالی ناشی از این مسائل جبران ناپذیر است و ادامه این روند و تصویب مصوبه کمیسیون تلفیق، منجر به بدهی شدید مراکز دولتی و ورشکستگی بخش خصوصی می شد.

وی ادامه داد: به همین علت، اعتراضاتی در این خصوص صورت گرفت و منجر به منتفی شده مصوبه کمیسیون تلفیق مبنی بر افزایش پیدا نکردن تعرفه های پزشکی منتفی شد.

این عضو شورایعالی نظام پزشکی با بیان این که تبعات تصویب مصوبه کمیسیون تلفیق برای پزشکان و جامعه قابل هضم نیست، اظهار کرد: پزشکان تاکنون و با وجود پرداخت نشدن معوقات مالی، همچنان بر قسم پزشکی خود وفادار مانده و خدمات درمانی ارائه داده اند، اما ادامه این روند در سال جدید غیر ممکن است و مسئولان باید چاره ای برای مرتفع شدن این معضل بیندیشند.