سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵

استاندار کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:

امیدها برای پیدا شدن لاشه هواپیما تا ظهر امروز

جستجو برای پیدا کردن لاشه هواپیما

سلامت آنلاین- درحالی که روزهای اول و دوم جست وجوی هواپیمای سقوط کرده تهران - یاسوج به دلیل شرایط نامناسب جوی کوه‌های دنا بدون نتیجه پایان یافت، استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرده که با توجه به تجهیزات و افزایش نیروی انسانی و بهبود شرایط جوی، ممکن است تا ظهر امروز لاشه هواپیما پیدا شود.

به گزارش سلامت آنلاین، علی محمد احمدی افزود: آخرین گمانه زنی‌ها و نظر کارشناسی مبنی بر این است که قله بیژن در استان کهگیلویه وبویراحمد محل سقوط احتمالی هواپیماست که امروز جست وجوی بیشتری در این قسمت خواهد شد.

وی اظهار کرد: منطقه جست وجوی هواپیما در پهنه‌ای به وسعت ۱۹ در ۶ کیلومتر است که بخش عمده این مناطق جست وجو شده است.

احمدی بیان کرد: علاوه بر پایگاه سمیرم در استان اصفهان، امروز یک پایگاه امدادی در سی سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز راه اندازی شده است تا جست وجو در این منطقه نیز صورت گیرد.

رئیس اورژانس کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: با توجه به کاهش توده‌های ابر در ارتفاعات و افزایش میزان دید، احتمال یافتن لاشه هواپیما وجود دارد.

جلال پوران فرد اظهار کرد: نیروهای اورژانس، امروز در منطقه سمیرم در ۲ قسمت تجسس را ادامه می‌دهند.

وی بیان کرد: قسمت نخست، پرواز بالگردهای سازمان اورژانس بر فراز رشته کوه‌های دنا و سمت دوم، خودروی آفرود اورژانس کشور در دشت سمیرم خواهد بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: تلاش بی‌وقفه ۴۰ تیم امداد و نجات تخصصی هلال احمر در برف و کولاک دنا در روز سوم حادثه شروع شده است.

امان الله جهان بین با اشاره به سرمای منفی ۲۰ درجه و برف و کولاک شدید کوه دنا گفت: ۴۰ تیم امداد و نجات تخصصی کوهستان جمعیت هلال احمر بدون وقفه همچنان در حال جست وجوی لاشه هواپیمای تهران - یاسوج هستند.

وی اظهار کرد: تیم‌های تخصصی امداد و نجات کوهستان به منطقه اشراف کامل دارند.

وی بیان کرد: ۱۲ دستگاه خودرو امداد و نجات از جمعیت هلال احمر نیز از همان ساعات اولیه به منطقه پادنای سمیرم اعزام شدند.

جهان بین تصریح کرد: عملیات جست وجو با همکاری تیم‌های امداد و نجات استان‌های فارس، اصفهان و ایلام در مناطق مختلف در حال انجام است.

وی اظهار کرد: تیم‌های امداد و نجات با امکانات و تجهیزات به‌روز عملیات جست و جو را انجام می‌دهند.

جهان بین با اشاره به سرما و یخبندان منطقه اظهار کرد: تیم‌هایی که امکانات کافی ندارند نباید در منطقه ساکن شوند.

وی افزود: تیم‌های پشتیبان جمعیت هلال احمر استان فارس، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد و ایلام برای امداد رسانی بیشتر در آماده باش کامل هستند.

پرواز شماره ۳۷۰۴ هواپیمایی آسمان با ۶۰ مسافر و ۶ خدمه پروازی ساعت ۸ صبح یکشنبه تهران را به مقصد یاسوج ترک، ولی در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.

این هواپیما از نوع ای تی آر ۷۲ پس از ۵۵ دقیقه از صفحه رادار مرکز کنترل خارج شد و بر اساس اعلام اورژانس، این هواپیما در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم سقوط کرد.

جست‌وجو برای یافتن جانباختگان احتمالی این سانحه پس از سقوط هواپیما آغاز شده و همچنان ادامه دارد. (ایرنا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.