یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴

عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

همه برای جداکردن سهم درمان کارگران باید به قانون تن دهیم

فرج الله رجبی

سلامت آنلاین- عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس بند ز تبصره هفت لایحه بودجه ۹۷ ، مبنی بر جداشدن سهم درمان مشمولان بیمه تامین اجتماعی، این سهم باید جدا شود و همه باید تابع مصوبه مجلس باشیم و به قانون تن دهیم.

فرج الله رجبی در گفتگو با سلامت آنلاین با اشاره به این که نظرات متفاوتی در خصوص نحوه هزینه کردن سهم درمان کارگران در مجلس وجود داشت، افزود: یکی از مهمترین دغدغه هایی که برخی همکاران داشتند این بود که ممکن است سازمان تامین اجتماعی، حق بیمه ای که کارگران می پردازند، صرف درمان آن ها نکند و صرف امور غیر درمانی کند و همین مساله موجب شد تا مصوبه مجلس مبنی بر جداشدن سهم درمان مشمولان بیمه تامین اجتماعی رای بیاورد.

وی ادامه داد: همکاران با این مصوبه کمک کردند تا سهمی که کارگران بابت درمان می پردازند، صرف انجام امور دیگری نشود. البته ممکن است واقعا تامین اجتماعی سهم درمان مشمولان تامین اجتماعی را صرف درمان آنان می کند، بنابراین پس جای هیچ نگرانی نیست و اجرای قانون به همه کمک می کند.

نماینده شیراز در مجلس افزود: درست است که ۸۰ تا ۸۵ درصد کارگران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی خدمات درمانی خود را از بیمارستان های دولتی دریافت می کنند،  در حالی که برخی از این مراکز حدود یک سال است هیچ دریافتی نداشته اند، اما باید روی سهم درمان کارگران که قرار است جدا شود، نظارت های کافی و دقیق صورت گیرد.