دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران:

دستور تخصیص اعتبار بیمه سلامت داده شد، اما اقدام موثری صورت نگرفت

طاهر موهبتی

سلامت آنلاین- رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: با وجود دستور صریح رئیس سازمان برنامه و بودجه، اقدام موثری برای تخصیص اعتبارات ۱۱۰ درصدی بیمه سلامت در پایان سال ۹۶ صورت نگرفته است.

به گزارش سلامت آنلاین طاهر موهبتی گفت: علی رغم دستور صریح رئیس سازمان  برنامه و بودجه در خصوص تخصیص اعتبارات سازمان بیمه سلامت ایران در پایان سال۹۶ ، اقدام موثری صورت نگرفته است.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت هزینه رویکرد اصلی سازمان بیمه سلامت ایران در سال ۹۷ است، افزود: مساعدت مجلس دهم در خصوص پرداخت بدهی‌های موسسات درمانی زمینه‌ساز مدیریت هزینه در این سازمان خواهد بود؛ بدیهی است با کاهش مطالبات این سازمان به مراکز درمانی سطح رضایتمندی نیز افزایش یافته و خود این امر مسبب ارائه بهتر خدمات و رضایت مشتریان که همان بیمه‌شدگان این سازمان بیمه‌گر هستند؛ خواهد شد.

  موهبتی با اشاره به اینکه تنها راه برون رفت از بحران بیمه سلامت، پرداخت بدهی های گذشته و مدیریت هزینه هاست افزود : علی رغم توصیه صریح و موکد دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر تخصیص اعتبارات سازمان بیمه سلامت ایران در پایان سال۹۶ ، هنوز اقدام موثری صورت نگرفته است و نمی دانم پاسخ عدم پرداخت بدهی هایمان به بیمارستان ها داروخانه ها و شرکت ها  و مراکز درمانی را چگونه بدهیم.

در پایان سال۹۶ انتظار می رود پرداخت بدهی های سازمان بیمه سلامت به ارائه دهندگان  خدمت در اولویت قرار گیرد

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران با اعلام این مطلب که اعتقاد قلبی به مدیریت هزینه دارم افزود : در پایان سال انتظار می رود پرداخت بدهی های سازمان بیمه سلامت به ارائه دهندگان خدمت در اولویت قرار گیرد و سازمان برنامه و بودجه نسبت به تخصیص اعتبارات امسال اقدام نمایند تا فاصله بدهی سازمان به دانشگاه ها داروخانه ها و مراکز درمانی را به حداقل برسانیم.

وی با اشاره به این نکته که ۹۵ در صد اعتبارات سازمان بیمه سلامت توسط دولت تامین می شود افزود : انتظار می رود دولت و سازمان برنامه و بودجه باتوجه به سهم بسیاری بالایی که در اعتبارات این سازمان دارند نسبت به تخصیص بموقع اعتبارات اقدام نموده تا با پرداخت مطالبات بیمارستان ها،داروخانه ها و موسسات درمانی شاهد انگیزه بیشتر و بهتر ارائه دهندگان خدمت به بیمه شدگان باشیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.