سه‌شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۴

با حضور وزیر بهداشت انجام شد

رونمایی از دستگاه پیشرفته ایرانی برای آزمایش‌های خونشناسی

رونمایی از دستگاه هماتولوژی

سلامت آنلاین- با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از طرح تولید داخلی دستگاه آزمایشگاهی حوزه خونشناسی رونمایی شد.به گزارش سلامت آنلاین، دستگاه اتوماتیک ۵ پارت هماتولوژی توسط دکتر سیدحسن هاشمی و تنی چند از مسئولان و معاونان وزارت بهداشت، در سالن همایش های دفتر توسعه فناوری سلامت رونمایی شد.
این دستگاه آنالایزر یکی از دستگاه های اصلی موجود در آزمایشگاه های تشخیص طبی و پاتولوژی است که برای اولین بار در کشور توسط یکی از شرکت های دانش بنیان با حمایت انستیتو پاستور و وزارت بهداشت تولید شده و ایران جز پنجمین کشور سازنده این دستگاه در دنیا شد.
طراحی، برنامه نویسی و تمام قطعات مورد استفاده این دستگاه نیز تولید داخل بوده و به سه زبان فارسی، روسی و انگلیسی با برنامه اندروید است. دستگاه توسط شرکت دانش بنیان هیراب طب ارشیا با نظارت معاونت و همکاری معاونت علمی و فنآوری ریاست جمهوری با موفقیت به اتمام رسیده و در راستای اقتصاد دانش بنیان وارد چرخه تولید و بهره برداری شده است.
این دستگاه در حال تولید انبوه است و قیمت تولید داخل آن، یک سوم مشابه خارجی آن است.
دکتر هاشمی در مراسم رونمایی از این دستگاه پیشرفته آزمایشگاهی با اشاره به وجود  ظرفیت بالا در کشور برای تولید محصولات در داخل کشور، افزود: باید این ظرفیت ها شناسایی شود چرا که کار آفرین، ثروت آفرین است و باعث تقویت غرور ملی می شود.
وی گفت: امیدواریم وزارت بهداشت بتواند سهم مطمئنی برای این محصولات در معاونت بهداشتی و معاونت درمان تعریف کند.
وزیر بهداشت ابراز امیدواری کرد این دستگاه سهم خوبی از بازار را به خود اختصاص دهد و در مواردی مانند پایگاه های بهداشتی و مراکز جامع سلامت استفاده شود.
وی با اشاره به این که وزارت بهداشت وارد پنجمین سال فعالیت خود در دوره اجرای برنامه تحول سلامت شده است، گفت: باید با سرعت بیشتر و با کیفیت بیشتر و دقت لازم برنامه ها را دنبال کنیم تا بتوانیم کارنامه بهتری را ارائه دهیم. (مهر)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.