یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶

طرحی برای کاهش نیکوتین از سیگار مصرفی آمریکایی‌ها

دود سیگار کشیدن دخانیات

سلامت آنلاین- مقامات آمریکایی از طرحی خبر دادند که بر اساس آن میزان نیکوتین موجود در سیگار مصرفی شهروندان این کشور کم خواهد شد.به گزارش سلامت آنلاین، قانونگذاران آمریکایی در نظر دارند با کاهش میزان نیکوتین موجود در سیگار از اعتیادآور بودن آن بکاهند. این اقدام می‌تواند در سال‌های آینده تعداد مصرف کنندگان سیگار را میلیون‌ها نفر کاهش دهد.
سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد به دنبال ارائه یک استاندارد تولید هستیم تا میزان نیکوتین موجود در سیگار به حداقل یا سطح غیر اعتیادآور برسانیم.
به رغم چندین دهه فعالیت برای مقابله با سیگار هر ساله نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر از مردم آمریکا به دلیل استعمال سیگار فوت می‌کنند که تقریبا سالانه حدود ۳۰۰ میلیارد دلار به طور مستقیم به دلیل هزینه مراقبت‌های سلامتی و افت بهره‌وری اقتصادی بار مالی دارد.
همچنین کارشناسان پیش بینی کردند کاهش میزان نیکوتین به سطح غیر اعتیادآور می‌تواند در اولین سال اجرای طرح پنج میلیون نفر از تعداد سیگاری‌ها بکاهد. در پنج سال دیگر هشت میلیون نفر از تعداد مصرف کنندگان سیگار کاسته می‌شود و تا سال ۲۰۶۰ نرخ مصرف سیگار در آمریکا از ۱۵ درصد فعلی به ۱/۴ درصد می‌رسد. (ایسنا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.