یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸

ارتقای همکاری‌های ایران و موریتانی در حوزه سلامت

وزیر بهداشت حسن هاشمی تفاهم نامه موریتانی

سلامت آنلاین- تفاهم نامه جامع همکاری‌های حوزه سلامت ایران و موریتانی، شب گذشته به امضای دکتر حسن هاشمی، وزیر بهداشت کشورمان و دکتر کان بوبکر، وزیر بهداشت موریتانی رسید.

به گزارش سلامت آنلاین، همچنین تفاهم نامه همکاری انستیتو پاستور ایران و وزارت بهداشت موریتانی نیز در زمینه انتقال تکنولوژی ساخت واکسن به امضا رسید.

بر اساس این تفاهم نامه ها ایران و موریتانی در زمینه های بهداشتی، درمانی، آموزشی و دارویی همکاری خواهند کرد.

فعالیت مراکز  درمانی ایران بر اساس استانداردهای بین المللی

همچنین وزیر بهداشت موریتانی در حاشیه امضای تفاهم نامه جامع همکاری های حوزه سلامت ایران و موریتانی، گفت: افتخار می کنم که به ایران آمدم تا زمینه ارتقای همکاری های حوزه سلامت دو کشور را با کمک وزیر بهداشت ایران فراهم کنیم.

دکتر کان بوبکر اظهار کرد: از بخشی از ساختار بهداشتی و درمانی ایران که از خانه های بهداشت آغاز می شود، بازدید کردیم.

وی تصریح کرد: از مراکز مختلف بهداشتی و درمانی، انستیتو پاستور ایران و یکی از شرکت های تولید داروی ایرانی بازدید کردیم که نشان دهنده پیشرفت های ایران در حوزه سلامت است.

وزیر بهداشت موریتانی گفت: مراکز بهداشتی و درمانی ایران بر اساس استانداردهای بین المللی فعالیت می کنند و تحت تاثیر پیشرفت های ایران در این حوزه قرار گرفتم.

دکتر بوبکر اضافه کرد: در ایران ارتباط قوی و بسیار خوبی بین دانشگاه و فناوری وجود دارد و شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت توانسته اند رشد خوبی داشته باشند که مورد تحسین است.

وی اظهار کرد: ایران و موریتانی در حوزه های مختلف نظام سلامت از جمله حوزه آموزشی و تولید دارو در موریتانی به صورت مشترک، همکاری خواهند کرد.(وبدا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.